Avatar uživatele
Bronzový

Jak často provádět revize plynových spotřebičů?

Existuje nějaký zákon nebo norma, jak často by měly fyzické osoby - domácnosti nechat provádět revize plynových spotřebičů? (kotel, karma, plynový sporák)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

MĚ BYLO ŘEČENO ŽE 1 ZA ROK BY TO MĚLO STAČIT


Avatar uživatele
Zlatý

1x za 3 roky ... více níže

Při kontrolách a revizích odběrných plynových zařízení v obytných domech je nezbytné vycházet ze zákona
č. 458/2000 Sb.a vyhl. ČÚBP č. 85/1978 Sb., ve znění nařízení vlády č. 352/2000 Sb.

Z těchto předpisů vyjímám následující témata:

1. dům vlastní fyzická osoba (nepodnikatel)
- provádět revize a kontroly není povinností
(viz § 1, odst.3, vyhl. ČÚBP č. 85 /1978 Sb., v platném znění).
- tato fyzická osoba je však povinna jako chráněný zákazník, udržovat odběrné
plynové zařízení v takovém stavu, aby se nestalo příčinou ohrožení života, zdraví či majetku osob. O vlastní vůli rozhodne, jakým způsobem si ověří bezpečný a spolehlivý stav užívaného plynového zařízení. Zpravidla reaguje až na netěsnost domovního plynovodu nebo poruchu spotřebiče plynu, a to objednávkou oprav u odborné firmy

2. dům vlastní ´podnikatel´ (družstvo, Společenství vlastníků ap.)
- zde je důležíté prokázat jaké části "plynových rozvodů" jsou součástí domu a jaké jsou součástí bytu
- na tu část "plynových rozvodů" (včetně spotřebičů), která patří do BYTŮ, se vztahuje předchozí bod 1 - tj. není povinnost provádět revize
- na tu část "plynových rozvodů" (včetně spotřebičů), která patří do společných částí domu, se vztahují povinnosti dle vyhlášky 352/2000 Sb., a to provozní revize se provádí 1 x za 3 roky

Závěr:
Odborníci doporučují, aby výše zmiňovaná povinnost provozních revizí "1 x za 3 roky", která se týká jen vlastníků domů, kterými jsou ´podnikatelé´, se dobrovolně vztahovala na všechny vlastníky bytů a spotřebičů zde umístěných a nečekalo se až na netěsnost...

Jiným tématem je povinnost provádět SERVIS na plynových spotřebičích, což je další úkon mimo revizi.

Zdroj: http://www.volny.cz/pohotovost plyn/060_2001.pdf

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.