Avatar uživatele
Illines

Jak casto,pouzivate lilek v kuchyni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, johana 56, hanulka11, hanny 2, tom004, briketka10, anonym před 4400 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Používám ho v době jeho sezony a rozličně upravený.Smaže­ný,zapékaný atd.Ale že bych se bez něj neobešla to tvrdit nemůžu,ale manžel je vegan,tak jemu jej připravím a já s k němu-lilku dám ještě něco zvířátkového…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Když na něj v zelenině přijdu. Mám ho ráda jen tak pečený v troubě, někdy podávám jako přílohu k masu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

moc často ne, ale vždy když ho vařím, říkám si , že musím častěji- dost si na něm pochutnáme.
Doplňuji:
Pochutnali jsme si dost na nakrájeným na plátky a plněným vymačkanou vinnou klobásou pěkně sypaným řeckým kořením a plátkem sýra – zamotaným do roládek a upečeným v troubě s bramborem ,který jsem přidala také do zapékací mísy.

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ahoj, Illines. Mám ráda zeleninu a lilek připravuji smažený, zapečený, plněný a do zeleninových směsí. Je to jedna ze zelenin, které mi skutečně chutnají. Navíc má poměrně všestranné použití.
Doplňuji:
Používám ho tak jednou za tři až čtyři týdny.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Abych pravdu řekl, moc ne. Zkoušel jsem snad už všechny recepty, žádný mne ale nijak zvlášť nenadchnul. Přecejen je to pořád jen dýně ))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Také jen málo. Pokud jej dostanu a musím si vzít 😁.
Pečení, smažení, s nádivkou ap., ale jednou v roce lilek bohatě stačí 😁.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Dobrota v jakékoliv úpravě. Tak 3× měsíčně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Zrovna dnes jsem ho pekla s cuketou,posypané tymiánem,s oliv­.olejem a česnekem jako přílohu k pečeným filetám ryby Piccata. Část jsem rozmačkala vidličkou a použiji jako pomazánku na celozrrnný chléb místo másla.
Používám ho tak jednou měsíčně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

tak jednou za dva měsíce, když na něj narazím a není předražený..
obalím ho v těstíčku, osmažím na sádle k vlnkám na crispu a s tatarkou + příloha jako obvykle olivy, cibule, okurka mňam :DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Docela často. Mám ho ráda nakrájený na plátky, ogrilovaný s červenou cibulí, smíchaný se sušenými rajčaty, provensálským kořením a EVOolejem. Pak ho promíchám buď s vařenými bramborami a posypu Akawi sýrem, nebo s těstovinami, vajíčkem a tuňákem. Směs je ale dobrá i jen tak k chlebu nebo na grilované maso. 🙂
Nedávno mi někdo říkal, že se prý dá upravovat podobně jako houby na smaženici. (Vyzkouším, ředkvičky mi tak také chutnají.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek