Illines

Jak casto,pouzivate lilek v kuchyni?

Nejlepší odpověď
anonym

Používám ho v době jeho sezony a rozličně upravený.Smaže­ný,zapékaný atd.Ale že bych se bez něj neobešla to tvrdit nemůžu,ale manžel je vegan,tak jemu jej připravím a já s k němu-lilku dám ještě něco zvířátkového…:D

Další odpovědi
annas

Když na něj v zelenině přijdu. Mám ho ráda jen tak pečený v troubě, někdy podávám jako přílohu k masu.

hanulka11

moc často ne, ale vždy když ho vařím, říkám si , že musím častěji- dost si na něm pochutnáme.
Doplňuji:
Pochutnali jsme si dost na nakrájeným na plátky a plněným vymačkanou vinnou klobásou pěkně sypaným řeckým kořením a plátkem sýra – zamotaným do roládek a upečeným v troubě s bramborem ,který jsem přidala také do zapékací mísy.

anonym

Ahoj, Illines. Mám ráda zeleninu a lilek připravuji smažený, zapečený, plněný a do zeleninových směsí. Je to jedna ze zelenin, které mi skutečně chutnají. Navíc má poměrně všestranné použití.
Doplňuji:
Používám ho tak jednou za tři až čtyři týdny.

beer

Abych pravdu řekl, moc ne. Zkoušel jsem snad už všechny recepty, žádný mne ale nijak zvlášť nenadchnul. Přecejen je to pořád jen dýně ))

www

Také jen málo. Pokud jej dostanu a musím si vzít 😁.
Pečení, smažení, s nádivkou ap., ale jednou v roce lilek bohatě stačí 😁.

tom004

Dobrota v jakékoliv úpravě. Tak 3× měsíčně.

hanny 2

Zrovna dnes jsem ho pekla s cuketou,posypané tymiánem,s oliv­.olejem a česnekem jako přílohu k pečeným filetám ryby Piccata. Část jsem rozmačkala vidličkou a použiji jako pomazánku na celozrrnný chléb místo másla.
Používám ho tak jednou měsíčně.

briketka10

tak jednou za dva měsíce, když na něj narazím a není předražený..
obalím ho v těstíčku, osmažím na sádle k vlnkám na crispu a s tatarkou + příloha jako obvykle olivy, cibule, okurka mňam :DD

Damiana

Docela často. Mám ho ráda nakrájený na plátky, ogrilovaný s červenou cibulí, smíchaný se sušenými rajčaty, provensálským kořením a EVOolejem. Pak ho promíchám buď s vařenými bramborami a posypu Akawi sýrem, nebo s těstovinami, vajíčkem a tuňákem. Směs je ale dobrá i jen tak k chlebu nebo na grilované maso. 🙂
Nedávno mi někdo říkal, že se prý dá upravovat podobně jako houby na smaženici. (Vyzkouším, ředkvičky mi tak také chutnají.)