Jak často perete záclony a závěsy? Každý týden, nebo jednou měsíčně stačí? (Chytá se na ně prach.)

Doplňuji:
Když zatáhnu závěs, zdvihne se z něj prach. Možná by chtělo preventivně každý týden prát, jen v horké vodě (vhodit do pračky, režim 1 hodina, ale nedávat prací prášek, pouze se zbavit prachu.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Přesně jako ostatní , a určitě neprat v horké vodě na co a ještě k tomu závěsy. Peru vše na 30 nanejvýš 40st, prášky si se špínou poradí a jestli se ti zdá ,že jsou zaprášené přejeď je vysavačem u kterého máš nástavce na záclony a závěsynebo je jednoduše vyklep a znovu pověs. Nadměrná čistota dělá z lidí alergiky.

Ne, že bychom žili ve špíně, ale nejsme alergici .
Známá která stále jen uklízí a vše důkladně desinfikuje ,má ze své rodiny hromádku alergiků. Tak na to velký pozor.

Další odpovědi:

Zlatý

4-6x do roka. Mám ale jen tenké záclony, jinak se u nás závěsy a další lapače prachu nepěstují.

Stříbrný

Každý týden?! Juj, to bych nedělala nic jinýho než pořád prala a prala =D
Doplňuji:
Stejně tak, když zatáhneš v noci za svojí peřinu - zvihne se prach - nemůžeme žít ve sterilním prostředí - z toho jsou pak alergie - náš imun. systém se nudí a útočí i proti věcem, které jsou pro nás neškodné. Já bych ten prach tak neřešila.

Bronzový

Každý týden?!:-D
Bydlím půl roku ve svém vlastním bytě, kam jsem pověsila nové záclony a ještě jsem je neprala. Plánuji to nejdříve na podzim :-) (jsme nekuřáci)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.