Jak často odstraňujete vodní kámen z rychlovarné konvice?

Já snad každých 14 dnů.

Nejlepší odpověď
Mili @

Jak se objeví – vyvařuji kyselinou citronovou z pytlíka!

Další odpovědi
hanulka11

U nás je také dost tvrdá voda a musím často odstraňovat -také jako vy cca 14 dní.

skorcovaz

Jednou měsíčně. Dám do ní vyvařit vodu s octem (poměr 1:1) a poté jí tam nechám cca 1 hodinu postát. Někdy ji převařuji i 2×, určitě ale vyzkouším tu kyselinu citronovou, jak psala Mili @.
Taky jsem zjistila, že v pochromované konvici Tefal, se vodní kámen sráží častěji, než v té levnější „bílé“..
Taky když mi po uvaření v konvici nějaká voda zbyde, vyleji ji a nechám otevřené víko, aby se všechna vypařila. Pak se kámen usazuje méně..

lenkaacer

jednou až dvakrát za měsíc,ale určitě vyzkouším kyselinu citronovou,díky.

ReHu

1 za 2–3 měsíce.
A naleji jen ocet po dně, popř. aby byla ponořená spirála, vařit není potřeba. Nechám odstát, třeba přes noc, několikrát vypláchnu a Ok 🙂.

hanjimka

Používám ocet nebo kys.citronovou a čistím ji asi co čtvrt roku.Stejně jako čistím pračku,tu asi 2× do roka.