barbe

jak částo mám jako zaměstnavatel posílat řidiče profesionály ke smluvnímu lékaři na prohlídku

Nejlepší odpověď
anonym

Vygooglila jsem Vám, že:

Problematiku řízení vozidel řeší zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

§ 3 odst. 3 písm. a) uvádí že „Řídit motorové vozidlo může pouze osoba, která je držitelem příslušného řidičského oprávnění podle § 81“.

§ 87 odst. 1 stanoví, které skupiny řidičů motorových vozidel se musí podrobovat pravidelným lékařským prohlídkám, mimo jiné uvádí i skupinu zmíněných profesionálních řidičů (uvedené pod písm. b, c, d).

Odst. 2 stanoví, že se provádí vstupní lékařská prohlídka před zahájením činnosti a další pravidelné prohlídky do 50 let věku každé 2 roky, od 50 let věku každý rok.

Podle znění odst. 2 bude doba prohlídky vycházet z doby zahájení činnosti řidiče (musí být před zahájením činnosti). Poté je nutno dodržet dvouletý nebo roční cyklus prohlídek (podle věku řidiče). Bude-li lhůta dva (jeden) rok od předchozí prohlídky překročena, řidič není způsobilý tuto práci vykonávat (viz § 82 odst. 2 písm. b).

cukrar

není řidič, jako řidič.
Musíte sdělit, jaké řídí vozidlo…