dj.david1234

Jak často lze měnit převozní RZ na různá auta?

U nás v ulici bydlí člověk, který snad každý týden doveze dvě – tři auta a stále používá stejnou RZ (SPZ) Už to sleduji půl roku a každou chvilku je to jiné auto ale stejná RZ. (mám i fotky)
Na parkovišti stojí takhle třeba i 3 auta, jedno má tuto RZ a dvě bez…
Za dva dny je RZ na jednom z aut které RZ nemělo.. a takhle stále dokola..

Je to vůbec možný?

(jen doplním, ty auta pak prodává u supermárketu :D )
Doplňuji:
RZ (SPZ) má barvu zelenou a na začátku je písmeno ,,S´´
Fotky různých aut mám 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Řeší vyhláška č. 243/2001 Sb., o registraci vozidel
§ 15

Druhy registračních značek
(K § 7 odst. 4 a § 79 odst. 5 zákona)

Registrační značky se dělí podle jejich určení do druhů na

  1. standardní, které jsou určeny
    1. pro všechna silniční motorová vozidla a přípojná vozidla,
    2. pro všechna zvláštní motorová vozidla,
    3. pro vozidla, jejichž vlastník nebo provozovatel je fyzická nebo právnická osoba požívající diplomatickou imunitu a výsady podle mezinárodní smlouvy2) (dále jen „registrační značka diplomatická nebo cizinecká“),
    4. pro vozidla odhlášená k trvalému vývozu do zahraničí (dále jen „registrační značka pro vývoz“),
  2. zvláštní
    1. pro jednorázové použití s omezenou platností,
    2. trvale manipulační,
    3. pro zkušební účely,
    4. pro historická vozidla, kterým byl vydán průkaz historického vozidla (dále jen „registrační značka pro historická vozidla“),
    5. pro sportovní vozidla, kterým byl vydán průkaz sportovního vozidla (dále jen „registrační značka pro sportovní vozidla“).

-
Zkus dát dotaz na příslušný obecní úřád – odbor dopravy

Další odpovědi
cukrar

Davide, jak vypadá barevné vyobrazení značky? Máte fotku?

Ano předpisy dovolují použití jední značky na více vozidel (za určitých podmínek)
Je ale barevně jinak vyobrazená.
Doplňuji:
začíná písmenem F
http://www.li­aznavzdy.cz/ned­trans/spz.php