Pokročilý

Jak často jíte ryby?

Doplňuji:
Ten měsíc jsem se asi špatně koukla sorry už to nejde opravit..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jiná odpověd

Mám ráda pstruha na grilu.
Nejde říct jak často ho přesně jím, v létě cca 1x týdně, v zimě moc ne, to moc často negrilujeme :-)

Další odpovědi:

jiná odpověd

Kdyby sis tu otázku - resp. její formulaci v kontextu úmyslu (tedy na co se vlastně ptáš!!) raději dvakrát (nebo i vícekrát) rozmyslela...
;-)
Ryby jím často. Raději čerstvé, ale nepohrdnu ani marinovanou (třeba matjesy, zavináče...) a ani dobrou konzervou (chatka je dobrá - sice je to krabí, ale já jí to ´vodpustím´)...
Ale nedovolím si to ´průměrovat´ ani na týdny - někdy jednou denně, jindy na rybu měsíc oko neupřu.
Nejčastěji je na jídelníčku mám asi na podzim - jednak jsou vykrmené (a tedy chutnější) a jednak jsou výlovy - a kromě ceněných ryb mám rát třeba okouny - sice mají moc kostí (těch se lze ´zbavit´), ale zato moc dobré maso.
;-)

Zlatý

Ryby jím jednou za čtrnáct dnů

nepochopil jsem rozdíl mezi "jednou měsíčně" a "jednou za měsíc". Dále mi není jasný mezi rybami a RYBAMI.
Doplňuji:
*... rozdíl mezi...

Zlatý

jiná odpověd

Ryby jím tak obden. Většinou lososa, tuňáka. Můj děda jedl ryby opravdu každý den, byl zdravý a dožil se velmi vysokého věku.

Bronzový

RYBY jím jednou týdně

Doplňuji:
Takový tuňák nebo sardinka s cibulkou,mňam.

jiná odpověd

Doplňuji:
Ryby jí dost často,min,2krát týdně ,v jakém koli stavu,jakpečené,tak konzervy,file,v salátu se syrečkama,atd,dávají mi dost energie,abych zde mohl odpovídat!!!

Stříbrný

jiná odpověd

Kapra dvakrát za rok a rybí filé či různé olejovky jednou měsíčně.

Zlatý

Nepravidelně. Někdy třeba třikrát, čtyřikrát za týden, někdy je delší pomlka.

Bronzový

Bronzový

jiná odpověd

Ryby jím o vánocích )))) a pak na zahrádce griluju makrelky (už aby) mňam....

Stříbrný

RYBY jím jednou týdně

RYBY jím jednou týdně

Pokročilý

RYBY jím jednou měsíčně

Bronzový

RYBY jím jednou měsíčně

Bohužel u těch mořských je jejich původ pro zdraví člověka nebezpečný, zejména losos a tuňák (který mi ale občas chutná) - jsou často karcinogenní. Téměř všechny uměle chované mořské ryby. Kdysi se v Praze cpala tuňákama především chudina :).
Ty z volného moře jsou méně k dostání a plné jiných chemikálií, díky působení člověka.
Sladkovodní jsou "jen" lehce stravitelné, bohužel předražené maso.
Mívala jsem pylovou alergii (časná), na lískáče a některá jablka => ryby mi moc nechutnaly. Lékařka mi vysvětlila že u tohoto druhu alergie bývá nechuť k rybímu masu.
Znám chlapce (25), který již od dětského věku nesnese ani výpary vzniklé teplnou úpravou ryb. Sousto rybího masa ho ohrožuje na životě :(.

Bronzový

RYBY jím jednou týdně

Ryby jsou nejen zdravé, ale i chutné, takže se snažím je konzumovat každý týden alespoň jednou a to v nejrůznějších druzích a přípravách.

Bronzový

RYBY jím jednou týdně

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.