Avatar uživatele
Drap

Jak často je podle vás vhodné vyměnit počítač za nový ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, hanulka11, chudst, breja před 4558 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Celkem jednoducha odpoved: herni pocitac na nejnovejsi pecky – 2 roky.

Klasicky pocitac na praci: je vhodny vymenit tehdy, kdyz cena nahradnich soucasti, ktere postupne odchazeji, se zacne blizit k cene noveho pocitace. Kolik to je? Rekl bych, minimalne 5 let – s klidem si myslim, ze pocitac muze slouzit na normalni prace bez problemu s malymi vymenami treba i 8 a vice let.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

záleží co od něj očekáváš nového- co ve svém starém nemáš a kolik máš financí
myslím, že kvalitní počítač může sloužit 5 i více let

to je jen můj názor

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DDarent

2 roky.....

můj počítač, utáhne max. crysis na nejnižší grafiku a to je starej 5. let a stál 17000Kč

Počítač v dnešní době´ (výkonej)
Core i7 2700K
nejmíň 8 GB Ram
1TB
6 jader
a krásnou grafickou kartu
(DX 11)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Tak často, jak je to potřeba (nesplňuje-li potřeby uživatele) a jak jsi na tom finančně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Počítač jako celek není potřeba vyměňovat téměř nikdy. Za dobu používání domácích PC to bylo potřeba jen jednou při přechodu z AT na ATX. Stačí vyměnit jen to, co je vadné nebo uživatelsky nedostatečné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sanskrybastr

To záleží na tom, co máte za počítač. Stolní počítač můžete víceméně neustále upgradovat a udržovat ho hardwarově aktuální. U notebooku je to trochu horší. Já měl například ještě nedávno docela starý notebook, který byl už několikrát opravovaný a když jsem jej bral naposledy do https://www.rgser­vice.cz s problémem s napájením, tak mi řekli, že v tomto případě by se už oprava notebooku nevyplatila a že jej mám raději prodat na součástky a koupit si nový.

před 1705 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek