Drap

Jak často je podle vás vhodné vyměnit počítač za nový ?

Nejlepší odpověď
chudst

Celkem jednoducha odpoved: herni pocitac na nejnovejsi pecky – 2 roky.

Klasicky pocitac na praci: je vhodny vymenit tehdy, kdyz cena nahradnich soucasti, ktere postupne odchazeji, se zacne blizit k cene noveho pocitace. Kolik to je? Rekl bych, minimalne 5 let – s klidem si myslim, ze pocitac muze slouzit na normalni prace bez problemu s malymi vymenami treba i 8 a vice let.

Další odpovědi
hanulka11

záleží co od něj očekáváš nového- co ve svém starém nemáš a kolik máš financí
myslím, že kvalitní počítač může sloužit 5 i více let

to je jen můj názor

DDarent

2 roky.....

můj počítač, utáhne max. crysis na nejnižší grafiku a to je starej 5. let a stál 17000Kč

Počítač v dnešní době´ (výkonej)
Core i7 2700K
nejmíň 8 GB Ram
1TB
6 jader
a krásnou grafickou kartu
(DX 11)

www

Tak často, jak je to potřeba (nesplňuje-li potřeby uživatele) a jak jsi na tom finančně.

Hlada

Počítač jako celek není potřeba vyměňovat téměř nikdy. Za dobu používání domácích PC to bylo potřeba jen jednou při přechodu z AT na ATX. Stačí vyměnit jen to, co je vadné nebo uživatelsky nedostatečné.

sanskrybastr

To záleží na tom, co máte za počítač. Stolní počítač můžete víceméně neustále upgradovat a udržovat ho hardwarově aktuální. U notebooku je to trochu horší. Já měl například ještě nedávno docela starý notebook, který byl už několikrát opravovaný a když jsem jej bral naposledy do https://www.rgser­vice.cz s problémem s napájením, tak mi řekli, že v tomto případě by se už oprava notebooku nevyplatila a že jej mám raději prodat na součástky a koupit si nový.