HOMER

Jak často čistíte klávesnici notebooku?

Vadí vám špína (prach) pod tlačítkama,nebo to neřešíte?
A pokud ano,tak jak ji čistíte?
Zajímalo by mne,jestli znáte nějaké vychytávky,jak ji vyčistit co nejrychleji,bez sundávání tlačítek,popř. zašpinění předejít.

Nejlepší odpověď
casey

jednou za cas ho otocim a vyklepu a vysavacem vyluxuju tlacitka a zadni a spodni otvory na prodeni vzduchu. Ale jeste jsem ntb za cele 4 roky nikdy nerozebiral a to nekdy bezi i nekolik tydnu v kuse.

Další odpovědi
quentos

u mě to chce tak jednou denně, padaj mi do ní fousy a prach, takže ji zkrátka vobrátím vzhůru nohama a vyklepu. Jinak to prý řešit ani nejde, ptal jsem se po nějakém krytu, ten se ale nevyrábí, jelikož klávesnic je tolik typů, že by se to nevyplatilo. No a když se při tom náhodou přelomí – nová se dá splašit od stovky.

Valky

Rada, kterou jsem dostala přímo od kluka, co opravuje notesy atd. Pokud doma máte fén, který má „Cool“ mód, tak zapnout a jednou za čas celý notes takhle vyfénovat, včetně té klávesnice a máte klid. :) Já to dělám zhruba 1× měsíčně.. :))

olda12

mám dva ten starej mám dva roky a ještě jsem ho nečistil a jede,normálně nad ním svačím a všechny klávesy jdou naprosto normálně a to ho používam i v dílně kde je prach,takže z mýho pohledu není třeba čistit

arygnoc

NB běží šestý rok non stop.
čistím, až když některé tlačítko nefunguje (vysavačem), ale nwsundávám je.

otovry na větrání celkem nepravidelně.

funguje.

151kbar151

Vadí, vysavačem nebo fouknutím z pusy.

Ponytail

Občas přejedu vysavačem, toť vše.
Díky za tip z tím studeným fénem, vyzkouším.

blesk26

Čistím ji podle toho jak často se nudím, nebo když dojdu k tomu, že už je stav kritický …

Normální klávesnici vyklepu, ale u ntb to není příliš vhodné :)

Vysavač je taky dobrý, ale kdo by se s ním tahal kvůli klávesnici … a podle mě taky nesebere zdaleka všechno. Mohl by fungovat ten fén, ale nikdy jsem nezkoušel.

Vezmu vždy papírek, který přehnu na půl, nebo na dvakrát (aby tam vždy byl ostrý a pevný roh) a normálně projíždím řady mezi klávesami, zajedu i pod ně a ono to krásně vytahá bordel a vlasy (ty si u práce rvu celkem často), které tam napadaly. Doporučuju taky zkusit.

A protože nesnáším špinavé klávesnice a má pozornost se na to upnula, jdu čistit :)