Elisa24

Jak často čistit akvárium?

Dobrý den, mám akvárium 60l, mám tam 6 teter černých,3 tetry červené, 2 krunýřovce a pár šneků. Odkaluji 20l každý týden a pod vodou proplachuji filtr. Jeden člověk mi řekl, že by se voda neměla tak často vyměňovat, že bych měla měnit 20% vody za 1–2 měsíce. Souhlasíte s tím? Děkuji moc

Nejlepší odpověď
beer

Záleží na množství světla, teplotě atd., s tím související množství namnožených řas a podobných doprovodných jevů. Podle toho se pak voda obměňuje.
Na tvém místě bych výměnu vody podstatně prodloužil a sama uvidíš kdy je nejvhodnější. Stejně tak je to s čištěním filtru, ten se čistí v závislosti na jeho znečištění.
Zkušenost