kemis

Jak často by se měl koupat pes?

Nejlepší odpověď
takhlene

Koupání psa má svá pravidla
Koupání psa – kdy je nejvhodnější doba
Letní měsíce sice někteří psi využijí k vodním radovánkám, nicméně o „koupací lázeň” se nejedná. V zásadě platí pravidlo, že by se měl pes koupat vždy, když je viditelně špinavý nebo zapáchá. Většinu plemen postačí koupat jen dvakrát či třikrát do roka. Někteří psi, např. skotští teriéři mají sklon k lupům, a proto by se měli koupat jednou měsíčně. Záleží také na tom, zda se pes pohybuje jen ve venkovním
prostředí, nebo se drží doma, případně chodí na výstavy apod.

více zde:

Zdroj: http://www.cho­vatelka.cz/zdra­vi-zvirat-clanek/koupani-psa-ma-sva-pravidla-25/