Neonka

Jak často by se měl dát naladit klavír ?

Nejlepší odpověď
tom004

Dobrý den. Jednoznačná odpověď asi není. Záleží i na tom,v jakém prostředí je umístěn,jak často hrajete,kvalita nástroje,typ (např.křídlo,pi­anino),jestli je potřeba ho přemisťovat ap. Domů,bych ladiče objednal,když už by se mi zdálo,že to není „to pravé ořechové“. Při veřejných vystoupeních (divadlech,kon­certních sálech ap.),se ladí obvykle ráno (zkouška před vystoupením,zvuková ap.), a potom ještě před vlastním vystoupením (překotroluje se).

Další odpovědi
hanulka11

My máme pianino a ladič pokud dcera hrála pravidelně chodil každých 1/2 roku ladit. Nyní stojí uzavřen ,jednou za 3 roky ho dám přeladit, protože prošel celkovou renovací a prý by bylo dobré ,aby se struny pravidelně „dotahovaly“. Takže tak činím, je to prý dobrý kus, tak ho nechci nechat zničit.Třeba ho někdo" prožene"