Jak často a kdy v roce se má přehazovat kompost?

Babicka kazdy rok koncem srpna nabada at ji jdu pomoct s prehazovanim kompostu. Ne, ze by to byl nejaky problem. Jde o mi o nasledujic veci:

  1. Ze by to treba stacilo jednou za dva roky, aby kompost za neco stal?
  2. Proc mame kompost do vysky zhruba metr, kdyz to v tom nemuze kloudne dychat?
  3. Nebyl by lepsi zhlediska kvality kompostu mit nejaky s nizsi vrstvou a vetsi plochou?
  4. Co ze zahrady lidi do kompostu davaji a pritom to tam nema co delat?

Odpovědi
Drap

Nejlépe přehazovat dvakrát během roku. Alespoň jednou je však potřeba. Otázkou také je, zda je založený kompost uplně přírodní, nebo jsou přidány bakterie pro urychlení. Při použití bakterií je vhodné přehodit 1× za tři měsíce. Proč máte kompost do výšky netuším. 1m však neni nic vysokého na kompost. Ve vyšší vrstvě zabírá menší plochu. Co lidi dávají do kompostu nevím. Každý soudný tam dává jen to co je pro kompost vhodné.

Dochy

2,3) Kompostu zpravidla vyšší vrstva nevadí, tlení je především anaerobní pokud se nemýlím. Vyšší vrstva je dobrá i v tom, že se kompost příliš nevysuší. Suchu tomu tlení vadí. Suchá vrstva napovrchu praktycky netleje a rozložením na větší plochu by Ti ta suchá vrstva převažovala nad kompostem.

anonym

Kompost přehazovat nemusíš,stačí pak po roce či dvou,odspodu odebírat humus.
Je však dobrý ho občas zalít,aby se tlení urychlilo.

karfigol

Pokud nemáte kompostér, tak je dobré ho přehazovat. Na http://www.opzp2014-2020.cz/clanek/do­tace-nakladani-s-odpady-2016 si můžeš přečíst, jak získat kompostéry pro občany.

Pety2015

Prohazuju dvakrát za rok. Zkuste pročíst https://www.y­naradi.cz/vyrob­te-si-domaci-komposter-sami-a-rychle

Letos máme kompostér nvý tedy udělali jsme ho z palet a přijde mi to zatím nejlepší…

Pety2015

Má cenu stavět takoví kompostér https://www.y­naradi.cz/vyrob­te-si-domaci-komposter-sami-a-rychle ??? Jde m i to, jak dlouho to dřevo vydrží

anonym

To vis ja se treba par dni na nic nezeptam a pak to prijde jak prujeeeem. :)))

bolak

TADY SMRDÍM JÁ!! HAF!

bolak

hele nechtohojóo? zahlcování poradny nepřeberným množstvím otázek, to je moje parketa… najdi si něco jinýho ;)