Jak často a jak dlouho cvičit logopedii?

Ahoj, mám takovej dotaz. Mám skoro 4 letou dcerku, chodíme na logo, cvičíme doma každý den cca 15 min. Jak často jste s dítětem cvičili vy? Jak dlouho? Nebo třeba víckrát denně po 5 – 10 min? Jak se s dětma „učíte mluvit“? Učíte se v rámci logo i básničky, povídáte si nad knihami atd? A když se dítku nechce, jaká je motivace? Díky!

Odpovědi
Jarda

Na logopedii jsme chodili se synem. Pokud me pamet neklame, tak jsme cviceni neohranicovali casem, ale mnozstvim obrazku. Zkratka kazdy den musel odrikat urcitou jasne danou skupinu slov. Nekdy jsme to projeli najednou jindy na vickrat. Urcite jsem ho nenutil prerikavat to same vickrat denne.

Basnicky se neucil, ale knizky sjizdime pred spanim kazdy den.

Motivace? No to je asi vecne tema 🙂 Asi nejlepe zabira motivace pozitivni, urcite bych nezacinal vyhruzkami, ale slibem, ze kdyz projdeme obrazky budeme potom delat neco co ma ditko rado. Klidne bych nabidl pamlsek, apod. Kdyz si zafixuje, ze dostane za neprijemnou cinnost odmenu je to lepsi nez aby to delala pod pohruzkou 😉

Taky se mi osvedcilo zapojit prerikavani do ruznych her/cinnosti.