Avatar uživatele
konemy

Jak být průbojnější v tělocviku?

A nestát při vybice jako ypsilon?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Larissa, zjentek, marci1 před 3031 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

tréninkem reflexu (mrštnosti). Zvol si pohybově nadanou kamarátku, ať ti s tím pomůže. Postav se před nějaký vrata, stodolu nebo zeď, kámoška ať si vezme několik tenisových míčků, stoupne si tak cca 10m od tebe (jestli je kámoška něco jako Fibingerová, tak ať jde „kousek dál“) a začne tě těmi míčky „ostřelovat“. Musíš se naučit „podívat se míčku do očí“, když letí na tvou tvář. Když se na takové situace dobře naučíš dívat zpříma, nebude pak pro tebe problém míčku uhnout a nebo míček chytit. Pak, až v tom budete hódně dobré, tak můžete podobnej trénink zkoušet třeba s noži nebo sekyrkami ;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BANAN93

vypnout tok myšlenek soustředit se na hru a nechat mozek a tělo ať bleskově spolupracují (jestli míč chytit, nebo uhnout) dostat se do pohybu už když soupeř napřahuje, nestát na patách ale spíš na špičkách a naznačovat pohyb na jednu stranu a prudce vyrazit na druhou a změnit směr, skrčit se ..... je to reflexivní hra

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dismas

Prostě se za míčem vrhej i když je to nebezpečné. Musíš si říct, že nic horšího než že tě vybijou se nestane. A už nebudeš stát jako ypsilon, ale běhat jako jjj:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Larissa

V tělocviku jsme hráli stále dokola jen volejbal. Na základce jsem hráli všechno krom něho, takže to bylo pro mě celkem nové. Pro zbytek mých spolužáků ne, většina jej hrála i závodně. Když jsem se snažila hrát, hned mě seřvali, že jim to kazím a ať nic nedělám, ať to třikrát nahraju atd. Když jsem nic nedělala, zase si stěžovali, že nejsem vůbec aktivní. Míče jsem se nebála, ale nechtěla jsem se hádat s nimi. (Na základce jsem chodívala na zápasy z basketu a vybíjené a celkem mito šlo.) Dodnes ale volejbal nesnáším. Ať si proboha hraje každý, jak chce, tělecovik není šampionát, ne? Máš se odreagovat, ale já z něj vždy odcházela z pifkou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

A když už budeš stát jako Y, tak „vobrácený“, to budeš mít větší stabilitu. Hlavně hodně trénuj, cvik dělá mistra! Hra je to velice praktická, hlavně z pohledu do buducnosti. Získané reflexy se ti hodí, až po tobě jednou budou házet kamením.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
UltraFan

Základ je se nebát míče … to nám říkávali i na fotbalu. Tudíž se to chce prostě hýbat a snažit se vyhnout míči a ne stát jak Y a čekat až tě vybyjou :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

nebudte, ak nie ste prirodzený športový talent

každý rok sú prípady vážnych úrazov na telocviku.....aj s trvalými následkami

vybíjaná je nebezpečná, dávno ju mali vyradiť z osnov

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

také jsem stál při vybice jako ypsilon, ale schválně a čelem proti házejícímu a skoro pokaždé chytil a pak ho sejmul. holkám do nohou, klukům na hlavu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

že musíme být průbojnější nám říkala ve třetí třídě náhradní učitelka na tělocvik taky, než jsme ji zlomili ruku

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

Myslím si, že dobrý způsob, jak zlepšit svoji průbojnost, je trénovat obratnost a rychlost. Další dobrá metoda je nebát se a věřit si.

před 3027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek