tom004

Jak byste vysvětlili větu „přepřahá vůz před koně“?

Před chvilkou jswm ji slyšel v radiu.

Odpovědi
anonym

že dělá věci špatně,naopak,ne popořádku,nebo že práci kterou dělá nemá smysl,dělá jí zbytečně a špatně

hanulka11

vždy se zapřáhá vůz za koně , dělat něco opačně nemá smysl

to je asi jako v politice -něco odsouhlasí a pak se v tom rýpou a zavrhují to co schválili

led

doslovne: pri zjazde zo strmého svahu sa naozaj voz predpriaha pred kone – kone vtedy brzdia volnú jazdu – voz vlastne cúva.
prenesene: brzdia, prekážajú vo vývoji

poa.li

Možná, že předbíhá událostem a proto dělá leccos zbytečného..