aaabbbccc

Jak byste vysvětlili citát: Nowadays people know the price of everything and the value of nothing- Oscar Wilde?

Doplňuji:
V dnešní době znají lidé cenu všeho a hodnotu ničeho.

Nejlepší odpověď
marci1

Lidé žijí materialisticky, „znají ceny všeho“. Neustále nakupují a to i věci, které nepotřebují. Auta, mobily, počítače, domy, byty, šperky, předražené oblečení. Hodnota je v něčem jiném : ve spokojené rodině, lásce, přátelství, kamarádství, štěstí, pohodě, čistém svědomí, dobrému pocitu. Čím více mají lidé „věcí“, tím méně se cítí šťastní a přestávají vnímat opravdové hodnoty. 🙂

Další odpovědi
Matthew

K tomu by se hodilo ještě: „The best things in life aren't things.“ :)