annas

Jak byste uvedenou větu převedli do současné češtiny?

Při hledání na internetu jsem našla staročeské výrazy. Např.

„Žváči, stul kabelku!“

Nejlepší odpověď
vagra

Samozřejmě,že jsem se neobešel bez Staročeského slovníku a došel jsem k tomu,že to znamená-
„Žvanile/keca­le/,zavři hubu!“

Zdroj: S.S.

Další odpovědi
Andreas

Žváč – žvanil, mluvka
Stul kabelku ! – Zavři hubu !

Zdroj: http://www.ge­nebaze.cz/dv/ces­ky/staroceska­osloveni.html

salsa verde

zajímavé, zajímavé…a je to určitě staročeština? není to třeba brněnské hantec? ale co to znamená to nevím 🙂