krftwrk

Jak byste se chovali na potapejicim se titanicu ?

Predstavte si, ze jste muzi (muzi tim padem nemusi mit takovou fantazii, snad me feministky nezabijou) a jste na potapejicim se titanicu. Do potopeni zbyva asi 2 a pul hodiny a vase sance na preziti je kolem 10 % (kvuli blbemu pravidlu, ze zeny a deti maji prednost).

Jak byste se chovali pro zachranu vaseho zivota ? Ja bych asi vytrhl dvirka z pantu a udelal si z nich vor, nebo bych delal mentalne postizeneho (myslim, ze kdyz by posadka uvidela to jak vychovavam sveho psa, tak by to bohate stacilo)…

Nejlepší odpověď
zzzzz

Myslím si, že kdyby posádka viděla jak vychováváš svého psa, tak by tě pro výstrahu utopila dvě a půl hodiny před potopením Titaniku. 😁
To jsou lepší ty dveře, ale pozor kovové moc neplavou 😁

Ještě že jsem ženská:-))) a díky blbému pravidlu mám přednost 🙂

Další odpovědi
anonym

Jako zpanikařený pasažér.

Kelt

Tady může každý říkat, co by vymyslel, prostě by si chtěl zachránit život jakýmkoli způsobem. V situaci, kdy jde opravdu o život je člověk schopen neuvěřitelných výkonů a klidně by zlikvidoval i druhé, nějaké předsevzetí, víra, ohleduplnost by vzaly vniveč. Ono stačí, aby se udělala nějaká sleva o obchodě a lidé jsou schopni se umlátit, ušlapat kvůli bramborům, televizi a jiným věcem. Záleželo by také na tom, kolik by bylo záchraných člunů, jak by rychle přišla pomoc a pod. Při této spotřební konzumní společnosti Pokud by na Titaniku nebyl nějaký člověk se střelnou zbraní a nelikvidoval by každý způsob odporu, došlo by k ještě větším ztrátám na životech.

marci1

Nelze odpovědět. Člověk v takovéto situaci dělá věci, o kterých si normálně myslí, že by je nikdy neudělal. Pokud jde o záchranu života, asi i ne moc hezké. Svědčí o tom nedávný případ kapitána, který se nechal zachránit mezi prvními pasažéry. ☹

led

Sú momenty, kedy človek nepremýšľa, ale reaguje podľa danej situácie.
Vaša teoretická otázka dostane tiež len teoretické odpovede, ktoré väčšinou prax vyvráti.
Každý človek v strese reaguje inak. Stáva sa to aj trénovaným.

PS.
Najhoršia je panika, ak sa jej nepodarí zabrániť, dokáže strhnúť aj tých odolnejších.

zdroj: životné skúsenosti

ssbboo

Převlékl bych se za ženskou.

Akzeret

Pravděpodobně bych to řešila podobně jako ty – hledala bych něco, s čím bych skočila do vody a odplavala na tom. Kdybych byla muž a měla rodinu, nevím, snad bych ani nepřemýšlela, jak zachránit sebe, ale děti a ženu.
A stejně tak teď, jako žena, bych se snažila zahránit hlavně děti, já s mužem bych šla až po nich ;)