Alesh

Jak byste řešili situaci kolem letního a zimního času?

Už se tu řešilo několik podobných dotazů viz např. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-zmene-letniho-a-zimniho-casu-vyhovuje-vam-ano-ne . Ale mně by zajímalo, jak byste celou tu situaci řešili vy?

  1. neřešili, nechali to, jak to je vč. termínů změny
  2. střídání zachovat, jen změnit termíny pro změnu
  3. zrušili letní čas, protože je správně ten zimní
  4. zrušili zimní čas, protože čas je stejně relativní a více vám vyhovuje ten letní
  5. zavedli byste 25hodinový den (tj. každý den by se posunovalo o hodinu vzad … to nemám ze svý hlavy, to někdo dokonce praktikuje, více viz Google)
  6. jiná možnost … jaká?

P.S. Otázku záměrně nedělám jako hlasovací, abych dal lepší prostor k vyjádření. 😉
Doplňuji:
No, tak nejvíc mě pobavila odpověď od doktora a tudíž ji označuji jako nejlepší. Nejdřív mě vyj*be a nakonec odpoví. Možná by to chtělo propříště otočit. 😉
Jinak z jeho odpovědi a z určité skupiny hodnotících je vidět, že by možná u nich stálo za úvahu zamyšlení nad trávením volného času. Vykazuje to jistou nezdravou závislost na tomto serveru. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, co tím sleduješ, otázka tu byla už několikrát, včetně loni touto dobou, dokonce i tvůj odkaz ze včerejška, kde jsi už jednou reagoval, není hlasovací, takže dává týž prostor, co tady. Před 3 dny byla opětovaně i v anketách.
Pokud si mermomocí chceš počíst v názorech, tak v odkazu ve zdroji jich máš hned přes 560.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/letni-cas-k-cemu
P.S. Jinak já osobně se kloním k vyhodnocení odborníků, z něhož vyplývá jednoznačně návrat k původnímu celoročnímu SEČ.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/248841-meni-se-cas-z-letniho-na-zimni-podle-odborniku-to-lidem-prospiva.html

Další odpovědi
rosinka

Zrušila bych letní a nechala ten správný, tj. SEČ. Nelíbí se mi střídání času.

Drap

Nechal bych pouze zimní čas, ten byl stanoven dávno před námi a plně vyhovoval. Chápu i zavedení letního času, původně se mělo ušetřit na svíčkách, později na energii. Dnes to ale nemá žádn= pozitivum, takže nějaké hýbání s časem mi připadá scestné. To že to dělá celá evrop, neznamená že je to rozumné, o čemž svědčí i celá řada jiných rozhodnutí.

Nikkol

  1. zimní je ten správný.

hanulka11

a)
já bych nic neměnila – prostě jsem si zvykla

Heřman

Mě letní a zimní čas dost čtve protože ráno v 6:00 hodin jedu do školy a v 18:00 hodin se vracím domů a v zimní čase to je hrozný ale časy bych nezměnil i když prostě to je jedno hlavně že se už nic nezměnilo.