Avatar uživatele
anonym

Jak byste reagovali na tuto situaci?

Slyšel jsem to nedávno od známé a musím se podělit, protože to je terno.
Jste v Praze na pohovoru a ucházíte se o pozici prodavače/ky v jednom značkovém obchodě s oblečením. Vedoucí vám povídá: „Co se platové stránky týče, nabízíme vám 11 tisíc hrubého. Pokud si to chcete ještě rozmyslet, tak bychom byli rádi, kdybyste dala vědět co nejdříve, protože máme hodně zájemců. Většinou sem nechodí kvůli peněz, ale proto že chtějí tuto práci dělat“.
Tak a teď mi řekněte, co vy na to? Já bych zvažoval, jestli se začít smát nebo brečet…
Doplňuji:
Bohužel tato nabídka padla v prodejně, kde se maká celý den a člověk se nezastaví. Je to tragédie. Nejlepší je, že právě zmiňované unuděné butiky jsou známé slušnými mzdami, někdy i 17–19 tis. čistého.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, pusinka50, briketka10, Kamionacka09, anonym, Hohny před 4207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jako vtip dobrý. Na druhou stranu ale buďme objektivní. Co čekala? Kolik je asi platících diváků v obchodě se značkovým oblečením?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

ano takové jsou platy v těchto prodejnách – většinou tam dělají mladá děvčata co milují módu. Kamarádky dcera zažila něco podobného. Je to smutné ,ale je to tak .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

No když vidím v OC v buticích ty unuděné a polospící slečny,tak si myslím že ten plat je přiměřený.Tuto práci vykonávají většinou dívky které mají nějakého movitého přítele a nějakých 11000 hrubého je jim ukradených.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak sice je 11 tisíc hrubého dost peněz, ale také by záleželo jestli by mě práce bavila. Raději jsem dělala v lese nebo na chmelnici za minimální mzdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

kdybych bydlela v Praze a nemusela být na podpoře a příspěvcích
šla bych pracovat i za menší peníze !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud je to plat za týden (obvyklé v některých státech), tak sice nic moc, ale ve značkové prodejně by se za to nechalo dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Čistého cca 9 640 (o 7 stovek víc než mám důchod III. stupeň invalidity)

mě by to nepovolila doktorka protože mám v papírech, že nemůžu být mezi lidma

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

jen kecal.Kdo asi bude „chtít rád dělat“ za 11 brutto…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AndreiRanger

Za takový peníze leda brigádu na černo – kór v praze. To aby člověk makal jen na nájem a jídlo, ze života měl houby a jen vydělával na majitele…

Btw nájmy se zvedají o tisíce každý rok, co jednou zvednou minimální mzdu?:-D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

No, kdyby to bylo železářství, tak bych možná do toho šla. Nic ve zlém, ale je dost důchodců ( i v Praze ), kteří za takové peníze musí žít a platí si úplně všechno. Ono za slušný plat je taky třeba něco nabídnout…

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Víte v Praze si můžete s jedenácti hrubého vytřít akorát zadek. Střílel bych takové zaměstnavatele, kteří ví, jak je tady nákladné žít a přesto se nestydí nabídnout takový směšný plat.

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek