Jak byste reagovali na tuto situaci?

Slyšel jsem to nedávno od známé a musím se podělit, protože to je terno.
Jste v Praze na pohovoru a ucházíte se o pozici prodavače/ky v jednom značkovém obchodě s oblečením. Vedoucí vám povídá: „Co se platové stránky týče, nabízíme vám 11 tisíc hrubého. Pokud si to chcete ještě rozmyslet, tak bychom byli rádi, kdybyste dala vědět co nejdříve, protože máme hodně zájemců. Většinou sem nechodí kvůli peněz, ale proto že chtějí tuto práci dělat“.
Tak a teď mi řekněte, co vy na to? Já bych zvažoval, jestli se začít smát nebo brečet…
Doplňuji:
Bohužel tato nabídka padla v prodejně, kde se maká celý den a člověk se nezastaví. Je to tragédie. Nejlepší je, že právě zmiňované unuděné butiky jsou známé slušnými mzdami, někdy i 17–19 tis. čistého.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jako vtip dobrý. Na druhou stranu ale buďme objektivní. Co čekala? Kolik je asi platících diváků v obchodě se značkovým oblečením?

Další odpovědi
hanulka11

ano takové jsou platy v těchto prodejnách – většinou tam dělají mladá děvčata co milují módu. Kamarádky dcera zažila něco podobného. Je to smutné ,ale je to tak .

ten který je

No když vidím v OC v buticích ty unuděné a polospící slečny,tak si myslím že ten plat je přiměřený.Tuto práci vykonávají většinou dívky které mají nějakého movitého přítele a nějakých 11000 hrubého je jim ukradených.

anonym

Tak sice je 11 tisíc hrubého dost peněz, ale také by záleželo jestli by mě práce bavila. Raději jsem dělala v lese nebo na chmelnici za minimální mzdu.

briketka10

kdybych bydlela v Praze a nemusela být na podpoře a příspěvcích
šla bych pracovat i za menší peníze !!

venkovan

Pokud je to plat za týden (obvyklé v některých státech), tak sice nic moc, ale ve značkové prodejně by se za to nechalo dělat.

Michal Kole

Čistého cca 9 640 (o 7 stovek víc než mám důchod III. stupeň invalidity)

mě by to nepovolila doktorka protože mám v papírech, že nemůžu být mezi lidma

mojitek

jen kecal.Kdo asi bude „chtít rád dělat“ za 11 brutto…

AndreiRanger

Za takový peníze leda brigádu na černo – kór v praze. To aby člověk makal jen na nájem a jídlo, ze života měl houby a jen vydělával na majitele…

Btw nájmy se zvedají o tisíce každý rok, co jednou zvednou minimální mzdu?:-D

Sůwa

No, kdyby to bylo železářství, tak bych možná do toho šla. Nic ve zlém, ale je dost důchodců ( i v Praze ), kteří za takové peníze musí žít a platí si úplně všechno. Ono za slušný plat je taky třeba něco nabídnout…

anonym

Víte v Praze si můžete s jedenácti hrubého vytřít akorát zadek. Střílel bych takové zaměstnavatele, kteří ví, jak je tady nákladné žít a přesto se nestydí nabídnout takový směšný plat.