Avatar uživatele
hanny 2

Jak byste reagovali,kdyby se vás každý den ptalo 10–15zákazníků:„Tak co,jak jste se měla na dovolené?“

Samozřejmě chtějí podrobnější a vyčerpávající informace.Už mně z toho hrabe!
Doplňuji:
Pro Meropu – ale to já jim říct v žádném případě nemůžu,jsou to moje dlouholeté zákaznice /většinou ženy/které ke mně chodí na pedikúru a kosmetiku,takže s nimi strávím,podle toho co jim dělám,1/2 až 2 hodiny,podle toho,co jim právě dělám!Mě akorát nebaví vykládat to několikrát denně a na tu otázku začínám být docela alergická!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, Deli, anonym, Pájo před 4597 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Sám bych volil jedinou efektivní verzi, kterou nastínila led. Možná bych oproti ní ještě připojil doušku – kdo i přesto trvá na podrobnostech, ať připojí svůj mail, kam rozesílám prefabrikovaný oběžník.
Doplňuji:
Pokud s nimi trávíš delší čas, ještě mne napadl odzbrojující bonmot:
Á, vidím vám na očích, že se vám dere na jazyk otázka, jak jsem se měla na dovolené!
Prostě tak nádherně, že se to prostě ani nedá slovy vylíčit. 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Nemusíte být ta, co stále odpovídá, otočte to…stačí když jim odpovíte krátce.

Pamatujte obecné pravidlo.. Kdo se ptá, řídí rozhovor…

Nechte mluvit je, potěší je Váš zájem o ně, pokud to budete dělat citlivě. Získáte tak i čas na rozmyšlenou.

Zeptejte se jich první.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ak je to vo verejnej prevádzke, obchode.
Dajte si tabuľku:
„Děkuji za optání. Měli jsme se dobře až fantasticky.
Máte ještě jiné přání?“
:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

To znám -je to únavné ale s úsměvem na tváři řekni – měla jsem se báječně ,až se někde sejdeme povím víc

sama víš, že k tomu asi nedojde, ale oni budou natěšení:D:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Meropa

Podle toho kde bych pracovala, jestli v obchodě apod. tak bych řekla že jim do toho nic není.
Kdyby to byla nějaká důležitá práce, tak bych to řekla trochu opatrněji, že jim do toho nic není.
Doplňuji:
Aha, tak to by asi nebylo vhodné.
Tak třeba zkusit od začátku mluvit o něčem zajímavém nebo se jich začít vyptávat, aby si na Vaši dovolenou nevzpomněly anebo se jim pokusit opatrně vysvětlit nebo naznačit že se Vás na to už vyptává dost lidí, nějak jim naznačit že o tom nechcete mluvit…

Upravil/a: Meropa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

„Báječně! Ale povídejte, jak jste se zatím měla vy, co v práci, doma, děti, manžel?“ A ono jí to povídání zabere tu půlhodinku, hodinku, kterou u Vás stráví 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Souhlasím s Pájou.

A navíc, ty ženy si myslí, že tě potěší jejich zájem o tvou dovolenou.
Takže bych jim řekla něco na způsob, že skvěle, že to je na dlouho a odvedla hovor jinam.

Na pedikuře i manikuře vždy sedím cca 1 hod a probereme několik témat.
A když zákaznice vycítí, že se vám o dovče moc mluvit nechce, což stačí nastínit krátkými jednoduchými odpověďmi, dovtípí se. Tedy ty inteligentní 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ještě mne napadla opačná varianta v duchu – cizí neštěstí potěší – tedy negativistická.
„Ále ani se neptejte, bylo to tak příšerné, že si nemohu vzít na svědomí, abych vám zkazila iluze a náladu na zbytek dne“.

před 4597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Doktore,to by asi neprošlo,o to víc by je to zajímalo a měly by nervy napnuté k prasknutí!A na­víc – já neumím moc lhát,takže by každý poznal,že kecám.

před 4596 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek