tereza119

Jak byste přeložili tento český text do angličtiny?

Z krátkého článku jsem měla udělat výtah a takhle nějak to dopadlo. Prosím, zda najdete nějaké chyby, tak bych byla ráda, kdybyste mě upozornili.
Den díkuvzdání je poměrně unikátní americký svátek, který se slaví 4. čtvrtek v listopadu a je to den přejídání.
Lidé nejedí snídani, oběd a večeři, ale jedno velké jídlo.
Vrcholem je pečený krocan s nádivkou, kaší, brusinkovou omáčkou a jablečným nebo dýňovým koláčem jako desert.

Myslím, že je to dobrý svátek, protože rodiny, které žijí daleko od sebe se můžou potkat a upevňovat vztahy.

Thanksgiving is a fairly unique American holiday, than is celebrating the fourt Thursday in November and it is a day of gluttony.
People do not eat breakfast, lunch and dinner, but one large meal.
The centerpiece of the meal is a roast turkey with stuffing, mashed potatoes, cranberry sauce, and apple or pumpkin pie for dessert.
I think it is a good holiday, because for many families that live far from each other, it is a chance to travel aand reconnect.

Nejlepší odpověď
quentos

po předchozí odpovědi doplním už jen drobnosti:

  • ON the 4th Thursday…
  • roast turkey bez členu
  • v posl. větě vyhodit buď because nebo for (lépe spíše vyhodit for) a zvážil bych nahrazení „each other“ výrazem „one another“ (tj. mezi více než dvěma subjekty). Jde o to, zda se navštěvují výhradně dvě rodiny (v tom případě to tam nechte), nebo jich přijde i víc najednou (v tom případě viz nahrazení výše).

Další odpovědi
yogiaddict

tohle ti vyhodil nějaký automatický překladač? místy to nedává smysl a některé termíny jsou dost kostrbaté. Upozorňuju, že nejsem překladatel, a určitě by to někdo přeložil lépe, ale s mírnými upravami:

Thanksgiving is a fairly unique American holiday, celebrated the 4th Thursday in November and it is a day of great overeating.
People do not eat breakfast, lunch or dinner, but only one large meal.
The main meal of the day is a roast turkey with stuffing, mashed potatoes, cranberry sauce, and apple or pumpkin pie for dessert.
I think it is a good holiday, because for it is a chance to travel and meet for many families that live far from each other.

Ta poslední věta je taková zvláštní, ale budiž..