quentos

Jak byste právně klasifikovali tento čin a jak myslíte, že to dopadne?

www.novinky.cz/kok­tejl/209514-devatenactilety-ridic-vzletl-z-dalnice-do-betonoveho-pilire.html

Co myslíte, počkají si, jestli to přežije, a až se zotaví, pošlou ho sedět za obecné ohrožení?
Doplňuji:
teď mi tak napadá, oni tam jsou vlastně trestně odpovědní až od jednadvaceti…? Co tedy s tím?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Fyzické tresty mají také zakázány, tak asi na chlapce udělá maminka tytyty a bude potrestáno.
„Americká výchova“ neomezování osobnosti má něco do sebe…

Další odpovědi
anonym

Svůj trest si,zdá se,už „odpykává“. Shodou okolností nikomu neublížil......
Jinak – těžko říct,vylízaná palice,to není trestné.
Jinak by kriminály nestačily.

pondělí

Co já vím,tak v USA,je trestni odpovědnost občanů,pro trestné činy spáchané na jejich uzemí od první minuty po narození.
Tuto definici uznává nedpoloviční většina státu a rekord drží z roku nějak kolem 1880 osmnácti­měsíční dítě,které dosalo trest smrti,byl i vykonán,ve sátě Nebraska,ale na internetu si to dohledáte,myslím na stránkách usa.