Jak byste porozuměli úryvku?

Dobrý den,
chci se ujistit, jestli tomuto „úryvku“ rozumíte dostatečně, popřípadě, jak byste ho poskládali, aby dával smysl. Děkuji
Úloha tiskového mluvčí při krizových situacích spočívá ve znalosti krizové situace a v co nejrychleji zareagovat na danou situaci. Je důležité, aby tiskový mluvčí disponoval kvalitními informacemi, se kterými bude dále pracovat a pohotově reagovat na dotazy veřejnosti a médií.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o vaše vyjadřování, takže byste se měla zamyslet sama. Nejlepší je přečíst si text několikrát nahlas.

Jedině tak zjistíte, že jste

nejen vybočila z vazby ve 2. větě v prvním souvětí, ale
neskloňujete správně podst. jméno mluvčí.
opakujete spojení „krizová situaci a situace“ atd.

Ta druhá věta je o něco lepší, ale přesto se dá " upravit". … kvalitními informacemi o čem … opět opakujete " tiskový mluvčí".

Textu lze rozumět, i když nesvědčí o stylistické vytříbenosti či jazykové správnosti třeba jen kvůli tomu, že se týká tiskového mluvčího.

Další odpovědi
Drap

Ano, myslím, že uvedené plně vystihuje problém.

gecco

Kromě toho, že onen ´úryvek´ psal ´tatar´ (tiskový mluvčí by se měl umět vyjadřovat uhlazeně), srozumitelný je.
😉
Doplňuji:
Cituji:
…„Úloha tiskového mluvčí“… – správně ´tiskového mluvčího´ a nebo ´tiskové mluvčí´
…„a v co nejrychleji zareagovat na danou“… – buďto ti vypadla část textu (např. ´ve schopnosti´) a nebo by formulace mohla znít ´ v co nejrychlejší reakci´
…„na danou situaci“… – dodal bych něco jako ´přiměřeným informováním´ (případě koho) – určitě nepůjde krizi osobně řešit
___
Ale jak jsem už napsal, porozumět se tomu dá…
😉

anonym

Co je na něm tatarovského? Budu ráda, za Váš:)

ivzez

Co znamená „tatarovský“?

Lamalam

„spočívá ve znalosti krizové situace a v co nejrychleji zareagovat“ to ti připadá česky?