leonessa

Jak byste popřáli k narozeninám kolegyni, kterou znáte jen půl roku a je jí 62?

Jsem nová v naší firmě a pracuji tu teprve půl roku. Kolegyně, která má zítra narozeniny, se mnou seděla v kanceláři pouze dva měsíce a moc se neznáme, tudíž nemáme nějaký blízký vztah. Má ale dobrý smysl pro humor a je to starší energická paní. Proto bych jí chtěla popřtá něco jiného, než jen všechno nejlepší a hodně štěstí. Máte nějaký nápad? Za jakýkoliv nápad děkuji!

Nejlepší odpověď
poa.li

Když se moc neznáte, tak nevidím jinou možnost, než onu konvenční formulaci. Nicméně se přitom můžete tvářit tak, že pozná, že to myslíte upřímně a srdečně… Někdy neříkám vůbec nic, jen pevně stisknu ruku a s úsměvem se podívám do očí… a dobrý.

Další odpovědi
venkovan

V některých městech jsou sranda obchůdky se sranda, ale hezkým zbožím. Třeba keramické hrníčky s přáním, figurky apod. Myslím, že pokud je to dáma pro každou leraci, k obvyklému přání třeba v duchu aby ten příjemný přístup k životu vyržel co nejdéle bych přidal nějakou důstojnou, ale s hmorným podtextem pozornost, kterou třeba bude moci používat denně (váza, kafáč, …).
Myslím, že obvyklou flašku ať si dávají ti bez fantazie.

Terryle

Možná se zkuste zeptat ostatních kolegyň, jak je ve firmě zvykem narozeniny slavit. Jestli se jenom popřeje, nebo se dává i nějaká maličkost (a jak maličká nebo velká).
Osobně myslím, že nic rozhodně nezkazíte malou kytičkou (třeba i rostlou v květináčku), dobrou bonboniérou (pokud si paní občas sladké dá) nebo balením dobrého kafe (pokud ho pije, což z kanceláře určitě budete vědět :o) Ono ale je vlastně skoro jedno, co dáte, důležitý je, že si vzpomenete a chcete udělat radost… :o)
A takové paní bych popřála hlavně pořád jasnou a bystrou a veselou mysl a navíc velikej kus zdraví. Potřebujem ho všichni a co si budeme povídat, po té šedesátce už ho člověk zatraceně ocení, když se podívá kolem sebe…

hanulka11

Já bych jí popřála hlavně hodně zdraví a ať se jí vše daří.A stále hodně elánu .Ještě bych k přání přidala malou kytičku, tou nikdy nic nezkazíte a udělá velkou radost

Děda Louda

Je-li kolegyně kupříkladu Maďarka, naučte se oddeklamovat třeba jen docela konvenční přáníčko v jejím rodném jazyce. To ji jistě potěší a zcela určitě pobaví. Když přidáte malou kytičku, bude příjemně zaskočena, čímž si ji získáte.