Co znamená v písni, že Aranka umí hula hop?

Viz:
Barevnej šátek do vlasů a jedem
na křídlech černejch Pegasů se svedem
tohle je vůbec dobrej kraj
kde ti všechno daj a nejjemější z vín tu znaj

Ulicí proběh žlutej pes a volá
rej čarodějnic ještě dnes hej hola
na hlavu černej klobouk dej
v tom stavu nejsi zlej a oči kryje stín

Aranka umí hula hop; ty dy ty ty
až pánbůh tiše úpí stop ty dy ty ty
občas se ve tmě blejskne nůž
i ty ho pilně bruš a srdce otvírej co s tím

Nejlepší odpověď
marci1

Hula hop (hula hoope) je sportovní, taneční a artistická disciplína, při které hooper točí obručí (jednou nebo více) kolem různých částí těla (nejčastěji kolem trupu, končetin či krku).:-))
Wikipedie

Další odpovědi
Emefej

Aranka – příslušnice etnické menšiny
umí – zvládne, dovede
hula hop – obruč

annas

Nejen Aranka umí hula hop, ale tato gymnastická obruč byla v USA nejpopulárnější hračkou..

V r. 2008 to bylo 50 let, co byla podána žádost o registraci ochranné známky Hula hoop pro plastovou podobu obruče, s níž si lidi hrají po staletí. .

„Američtí podnikatelé Richard Knerr a Arthur "Spud“ Melin se v 50. letech 20. st. inspirovali velkým kruhem, který se používal v Austrálii při cvičení. Přesný původ hračky, která se dříve vyráběla například z vrbového nebo ratanového dřeva, ale není znám. Kruh se objevil už ve starověku, ke cvičení jej používali například antičtí Řekové. Přízvisko hula dostala obruč (anglicky hoop) údajně už v 18. století podle havajského tance hula hula, který cvičení s kruhem připomínalo.

Obruč se šířila do různých částí světa, ale například bývalý Sovětský svaz ji zakázal jako symbol „prázdnoty americké kultury“.
atd.

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/142958-legendarni-obruc-hula-hoop-slavi-50-let.html

Drap

Aranka umí cvičit s obručí hula hop.

zjentek

Tež sem si myslel to co ty, než to tady pořádně vysvětlili.

Kepler

Když to dělá chlap s obručí kolem pasu, vypadá to jako když souloží vestoje.

zjentek

No a jak myslíš, že u toho vypadá Aranka?

Kepler

Jako Havajka s padoucnicí.

anonym

Drape: Díky. Konečně už to vím co děla. :) Dělá to s obručí, ale jak se provádí cvik hula hop? Jde popsat teoreticky?

anonym

Emefej: SUPER! :D To je úplně dostačující. Díky.

Emefej

Tys nikdy neviděl holku, která vrtí s obručí kolem boků?

anonym

Viděl, ale netušil jsem, že se tomu říká hula hop. V cirkuse to pořád provádí jako vystoupení ne?