Lotty

Jak byste laikovi vysvětlili teorii sférické soustavy?

Po delší době vás tu opět zdravím a přicházím sem s otázkou ohledně matematiky. Dovedli byste mi popsat základní fungování sférické soustavy(SS) podle http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sfé­rická_soustava_sou­řadnic
Ještě pročtu to, co je napsáno ve shrnutí dole. Nějak mám volno a opravdu už nevím, jak bych se nudila. Nechci to pro nějaké speciální výpočty, ale ráda bych znala hlavní problematiku SS.
Předem vám děkuji za jakékoliv odpovědi, ať už to budou odpovědi z čistě laického hlediska, ke kterým bych znala ráda vaše připomínky, neb půjde o profesionální odpovědi. Každé takové odpovědi si cením, takže předem díky.

Lotty

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem dobrej,moc dobrej,ale tolik,abych alespoň vzdáleně tušil,o co jde.....
Alespoň víte,s kým počítat nemůžete.

Další odpovědi
mosoj

Je to jednoduché. Sférická soustava souřadnic definuje každý bod v prostoru přiřazením souřadnic. Musí se ale stanovit počátek (bod nula nebo rovina). Zde je odkaz. Protože je to jednoduché tak se s tím matematicky ani zabývat nebudu,to nemám zapotřebí. Jsem rád, že alespoň mozek mám jakž takž zdravý. Soustav souřadnic je více.
Co říkáte na galaktickou soustavu souřadnic?

Zdroj: http://lord-thaddeusz.ic.cz/1­.html

Výletník8

Soustava souřadnic slouží k tomu, aby se obyčejnými čísly dalo jednoznačně popsat, kde se nějaký bod nachází. Dejme tomu, že jste v počátku soustavy. V matematice se nejčastěji používá kartézská soustava, kde se popisuje, o kolik je ten bod před nebo za Vámi, o kolik doleva nebo doprava a o kolik výše nebo níže. Ve sférické soustavě popisujete, jak daleko od Vás ten bod je, kterým směrem leží (např. na jakou světovou stranu – azimut), a jak šikmo nahoru nebo dolů se nachází.

HOMER

xD Páni,když jsem viděl všechny ty vzorečky,z nějakého důvodu mě to rozesmálo…Je to brutálně nesrozumitelné­.Dokážu si představit,že bych do většiny z nich dosadil čísla a k něčemu se dopočítal,ale nejspíš bych nevěděl k čemu.
Možná je to tím,že něco takového vidím poprvé a jediné co z toho chápu je,že se asi jedná o jeden bod,tři souřadnice a tři osy.
..Každopádně jsem zvědavý,zda to někdo dokáže jednoduše vysvětlit nebo popsat.

…Hmm,to zní hodně prostě a jednoduše,ale proč všechny ty brutální vzorce?

Miroslavst

Tato otázka zústane asi nezodpovězená, jelikož já to také nebudu. A mimochodem vo co go? Nechápu ani po přečtení.