tom004

Jak byste definovali „stáří“.

Jak je to vlastně a od jakého věku se dá říci,že je člověk starý?

Nejlepší odpověď
rynek878

Hned v úvodu by bylo asi dobré vysvětlit, co si vlastně pod pojmem stáří představuji. Nikde nenajdeme přesnou definici stáří, protože jak víme, každý je tak starý, nakolik se cítí. Ale přesto existují určité znaky, které by se daly nazvat jako „znaky stáří“.

Jedním z nich je věk. Lidé odcházejí kolem 60. roku do starobního důchodu. Každý trochu jinak, rozdíly jsou zvláště u mužů a u žen, ale všichni do něj jednou odejdou (pokud se toho dožijí). Když má tedy někdo starobní důchod, dalo by se říci, že je starý.

Zdroj: http://tucnak­.fsv.cuni.cz/~ha­jek/ski/prakti­ka/horova_zuza­na.htm

Další odpovědi
anonym

znám paní které je 75let,a stará se necítí,někdo je starý už ve třiceti,někdo si stáří nepřipouští ani v 80

anonym

Tak nějak souhlasím s tímto vysvětlením co je stáří.

Zdroj: http://vademecum-zdravi.cz/co-je-to-stari/

dudu

Nevzpomínám si odkud pochází tento citát:
„Mládí je nemoc, ze které se denně uzdravujeme“. Pokud je to pravda, pak stáří nastane až budeme úplně zdraví, a to je asi blbost. Takže nevím.

hanulka11

Z pohledu mladých jsou staří již padesátníci.
Vím to podle sebe když jsem byla mládě tak po 40cítce mi lidé již připadali staří.
Stáří definoval rynek .....,ale mnozí ve věku kdy začnou brát starobní důchod jsou svěží a fit. Záleží jak člověk žije svůj život, čím ho naplňuje a hlavně pokud se stýká s mladými lidmi na stáří ani nepomyslí.

led

Ťažko definovať, záleži od uhlu pohľadu a cítenia sa.
Ako dieťa som 20 ročných považovala za starcov,
po skončení školy sa tá hranica posunula.
Teraz ako 60ročná sa necítim stará, veď ešte som len v čakárni na penziu.