Standaa

Jak byste definovali slovo oficiální?

Nejlepší odpověď
annas

původ z latiny = 1. mající úřední ráz, uznávaný rozhodujícími místy, shodující se s jejich názory, vyjadřující je:
o. jednání, o. přijetí hostí, o. poděkování, o. údaj, o. zpráva, o. místa, o. umění, filosofie, o. stanovisko, o. osobnost;
přen. oficiální tón, vystupování = nepřipouštějící důvěrnost, úřední;
2. být k někomu strohý, chladný, úřední

PSJC

Doplňuji:
Podle Rejzkova Etymologického slovníku doplnění latinského původu – původní význam oficiální = ‘mající úřední ráz.
,
„Do češtiny se slovo dostalo přes moderní evr. jazyky (něm. offiziell, fr. officiel, angl. official) z pozdnělat. officiālis ‘úřední, služební’ z lat. officium ‘služba, práce, úsluha, úřad.’“

více diskuse

Další odpovědi
anonym

Přesnou definici si najdeš sám,je to asi úřední,ověřený,něk­do to používá jako oficiální stánky,tudíž v jeho vlastnictví.
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ofi­cialni-oficielni