Damiana

Jak byste charakterizovali Blbce?

Kdekdo se tím označením rád ohání; říká se, že nejhorší je srážka s blbcem; kde blbec, tam nebezpečno; smích chytré lidi léčí, ale blbce uráží… atd.

Jaká je vaše vlastní zkušenost a charakteristika tohoto „typu“ člověka?

Odkazy z wiki prosím ne, to si umím najít taky: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/blbec a neodpovídá to na mou otázku:-)

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že blbce těžko definovat.

Jednak je to nadávka pro velkého hlupáka, pitomce, ale o tu teď určitě nejde.

Pro mě je to člověk, který má nějakým způsobem narušenou duševní rovnováhu a podle toho jedná, např. nikdy se nemýlí, neumí přiznat chybu, všichni ostatní dělají něco špatně. atd. Ale může třeba v něčem vynikat, ale když se dělí o své vědomosti či zkušenosti, vyjadřuje se povýšeně, dávám ostatním najevo, že něco zná.

Stručně řečeno, je to jedinec, který jistým způsobem škodí, nechce si to ale připustit, navíc se domnívá, že věci prospívá.

Další odpovědi
aramah

Je to člověk který je sám se sebou spokojený ať se děje co chce.
Narážky si zásadně nepřipouští protože je blbec 🙂

Chce to delší charakteristický posudek – slova blbec........­.........

zjentek

je to někdo, kdo přes své přesvědčení, že na celém světě kolem jsou jen debilové a idioti, si připadá vyjímečný ,)
Nesouhlas, že smích blbce uráží ..jednou, takhle ve špindlu, lezu z nějaké boudy a tam na terase sedí tři ženy. Hned jsem poznal, že jsou převlečené za prostitutky. Něco směrem ke mě pronesly, načež já pronesl něco směrem k nim. A pak se ukázalo, že jsou opravdu z jiné planety- vůbec nerozuměly mé řeči. Krátkou chvíli seděly s bradama dole, pak začaly kroužit hlavama, natahovat krky a těkat po sobě očima, přičemž si předávaly nějakou informaci, které jsem nerozuměl zase já. A pak se to stalo. Jedna z nich (velitel skupiny) pronesla opět něco ke mě a celá skupina se začala nekontrolovaně řehtat. Bylo jasné, že to, co pronesla, nebylo z její hlavy, ale bylo to ze tří hlav, nevím jak to dokázaly, pro pozemšťana záhada. A to není vše ..při podrobném zkoumání bytostí jsem pomalu začal rozpoznávat, že to není smích, ale že je to jejich řeč. Smály se až kokrhaly, na sebe, gestikulovaly a prováděly všechny posunky řeči. Začínal jsem pomalu rozlišovat, jaká slova jsou v řeči obsažena. Bylo to jako šifra, byla hodně těžká. Jenže už jsem musel pomalu jít, páč jak jsem tam tak postával a četl jejich oči, tak ta jejich šifra se stále stupňovala a okolí už začínalo jaksi reagovat a teď nevíte- věříte už čemukoli…sebe­destruktivní jaderný výbuch, cokoli. a později mě urazilo, že českému smíchu, který mám jinak jako rád, vlastně vůbec nerozumím, proto nesouhlas ,)

anonym

Asi takto http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsem-mam-rad-malou-studenou-12-pivo 😁

anonym

Blbec je osoba, o které to vědí všichni kolem, jen on nic netuší.
Tedy něco jako „paroháč“, ale paroháč bývá pro okolí neškodný, spíše politování hodný, což o blbci tvrdit nelze.
Nejhorší kategorie je aktivní nebo ctižádostivý blbec, ten může být nebezpečný nejen sobě.
Doplňuji:
Neměla (doufám) tato otázka testovat „potrefenou husu?“ 🙂

pizlicka

cloveka,o kterem vim,ze je moudry a bystry,ale pokud mu neco vytknu,hraje si na nechapaveho.tyka se to hlavne zamilovanych muzu,kteri,aniz by zena rekla jedine slovo,uz jsou zpet s tim,co chtela.ale jakmile s nim zacne zena zit,muze do nej hucet a on se nechyta.tohle je pro me srazka s blbcem.

everest

Takze podle tebe,ten kdo není spokojený a bere narážky jako nejhorší věc,tak ten není blbec?

Damiana

everest: O mě tu nejde. Mě spíš zajímá, co si myslíš ty:-)

Damiana

česílko: To nemá chybu!:-)))

zjentek

damiano, zjentkova definice blbce je jeho osobní,nepodložená, takže relevantní blbec ji klidně může smazat a nahradit svou fundovanou odpovědí ,)

Damiana

zjentek: Jj. Za pravdu se vždy platí kopancem. To je všeobecně uznávaná valuta.

iceT

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/uvaha-neni-blbec-jako-blbec-dcr-/p_kultura.as­p?c=A071108_205256_p_kul­tura_wag

Damiana

Díky iceT, perfektní odkaz:-)

briketka10

iceT,
fakt dobrý článek – koni a ořechu ti byli ještě slušní :))

Damiana

aramah: Tak se rozepiš:-)))

aramah

Dami to nemůžu vždyť víš jaké mám mezery v čj.
I tak si dost troufám 🙂

anonym

:) to ja bych se rozepsala rada ., ale zase by me tipli .. :)

  • iv-

aramah

  • iv-III

Ty se nevzdáváš, tak piš piš 🙂

anonym

:) nene .. to neni o vzdavani se .. ja uz mela 500 bodu a zdalo se mi to nejak uz moc, tak jsem to chtela nejak utipnout a podarilo se .. :)
rada bych to dotahla az na -iv-X :)

briketka10

  • iv-III

tákže to bude třetí triko žejó :))

anonym

proto to taky delam, zejoo ! :)

aramah

🙂 tak to držím palce

Damiana

Holky jedny, vy mi tu najednou tak troškaříte…:-)