Avatar uživatele
Damiana

Jak byste charakterizovali Blbce?

Kdekdo se tím označením rád ohání; říká se, že nejhorší je srážka s blbcem; kde blbec, tam nebezpečno; smích chytré lidi léčí, ale blbce uráží… atd.

Jaká je vaše vlastní zkušenost a charakteristika tohoto „typu“ člověka?

Odkazy z wiki prosím ne, to si umím najít taky: http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/blbec a neodpovídá to na mou otázku:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, iceT, johana 56, briketka10, anonym, Werwolfo, zjentek, anonym před 4023 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Domnívám se, že blbce těžko definovat.

Jednak je to nadávka pro velkého hlupáka, pitomce, ale o tu teď určitě nejde.

Pro mě je to člověk, který má nějakým způsobem narušenou duševní rovnováhu a podle toho jedná, např. nikdy se nemýlí, neumí přiznat chybu, všichni ostatní dělají něco špatně. atd. Ale může třeba v něčem vynikat, ale když se dělí o své vědomosti či zkušenosti, vyjadřuje se povýšeně, dávám ostatním najevo, že něco zná.

Stručně řečeno, je to jedinec, který jistým způsobem škodí, nechce si to ale připustit, navíc se domnívá, že věci prospívá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aramah

Je to člověk který je sám se sebou spokojený ať se děje co chce.
Narážky si zásadně nepřipouští protože je blbec 🙂

Chce to delší charakteristický posudek – slova blbec........­.........

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

je to někdo, kdo přes své přesvědčení, že na celém světě kolem jsou jen debilové a idioti, si připadá vyjímečný ,)
Nesouhlas, že smích blbce uráží ..jednou, takhle ve špindlu, lezu z nějaké boudy a tam na terase sedí tři ženy. Hned jsem poznal, že jsou převlečené za prostitutky. Něco směrem ke mě pronesly, načež já pronesl něco směrem k nim. A pak se ukázalo, že jsou opravdu z jiné planety- vůbec nerozuměly mé řeči. Krátkou chvíli seděly s bradama dole, pak začaly kroužit hlavama, natahovat krky a těkat po sobě očima, přičemž si předávaly nějakou informaci, které jsem nerozuměl zase já. A pak se to stalo. Jedna z nich (velitel skupiny) pronesla opět něco ke mě a celá skupina se začala nekontrolovaně řehtat. Bylo jasné, že to, co pronesla, nebylo z její hlavy, ale bylo to ze tří hlav, nevím jak to dokázaly, pro pozemšťana záhada. A to není vše ..při podrobném zkoumání bytostí jsem pomalu začal rozpoznávat, že to není smích, ale že je to jejich řeč. Smály se až kokrhaly, na sebe, gestikulovaly a prováděly všechny posunky řeči. Začínal jsem pomalu rozlišovat, jaká slova jsou v řeči obsažena. Bylo to jako šifra, byla hodně těžká. Jenže už jsem musel pomalu jít, páč jak jsem tam tak postával a četl jejich oči, tak ta jejich šifra se stále stupňovala a okolí už začínalo jaksi reagovat a teď nevíte- věříte už čemukoli…sebe­destruktivní jaderný výbuch, cokoli. a později mě urazilo, že českému smíchu, který mám jinak jako rád, vlastně vůbec nerozumím, proto nesouhlas ,)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi takto http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-jsem-mam-rad-malou-studenou-12-pivo 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Blbec je osoba, o které to vědí všichni kolem, jen on nic netuší.
Tedy něco jako „paroháč“, ale paroháč bývá pro okolí neškodný, spíše politování hodný, což o blbci tvrdit nelze.
Nejhorší kategorie je aktivní nebo ctižádostivý blbec, ten může být nebezpečný nejen sobě.
Doplňuji:
Neměla (doufám) tato otázka testovat „potrefenou husu?“ 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

cloveka,o kterem vim,ze je moudry a bystry,ale pokud mu neco vytknu,hraje si na nechapaveho.tyka se to hlavne zamilovanych muzu,kteri,aniz by zena rekla jedine slovo,uz jsou zpet s tim,co chtela.ale jakmile s nim zacne zena zit,muze do nej hucet a on se nechyta.tohle je pro me srazka s blbcem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
everest

Takze podle tebe,ten kdo není spokojený a bere narážky jako nejhorší věc,tak ten není blbec?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

everest: O mě tu nejde. Mě spíš zajímá, co si myslíš ty:-)

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

česílko: To nemá chybu!:-)))

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

damiano, zjentkova definice blbce je jeho osobní,nepodložená, takže relevantní blbec ji klidně může smazat a nahradit svou fundovanou odpovědí ,)

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

zjentek: Jj. Za pravdu se vždy platí kopancem. To je všeobecně uznávaná valuta.

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/uvaha-neni-blbec-jako-blbec-dcr-/p_kultura.as­p?c=A071108_205256_p_kul­tura_wag

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Díky iceT, perfektní odkaz:-)

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

iceT,
fakt dobrý článek – koni a ořechu ti byli ještě slušní :))

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

aramah: Tak se rozepiš:-)))

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

Dami to nemůžu vždyť víš jaké mám mezery v čj.
I tak si dost troufám 🙂

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:) to ja bych se rozepsala rada ., ale zase by me tipli .. :)

  • iv-

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

  • iv-III

Ty se nevzdáváš, tak piš piš 🙂

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:) nene .. to neni o vzdavani se .. ja uz mela 500 bodu a zdalo se mi to nejak uz moc, tak jsem to chtela nejak utipnout a podarilo se .. :)
rada bych to dotahla az na -iv-X :)

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

  • iv-III

tákže to bude třetí triko žejó :))

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

proto to taky delam, zejoo ! :)

před 4022 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aramah

🙂 tak to držím palce

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Holky jedny, vy mi tu najednou tak troškaříte…:-)

před 4023 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek