:))*

Jak bylo ve své době přijato dílo Otec Goriot od Honoré de Balzaca?

Reakce společnosti na toto dílo…

Nejlepší odpověď
annas

Balzac analyzuje prostřednictvím Goriota vlastnosti rodiny a manželství a vyjadřuje na ně pesimistický názor. Společnost ovlnil názory kritiků.

Počáteční recenze knihy byly smíšené. Někteří recenzenti obvinili Balzaca z plagiátorství nebo z toho, že chtěl svými popisnými detaily přesvědčit čtenáře o tom, že jde o zjednodušující obraz pařížské vysoké společnosti. Jiní napadli pochybnou morálku postav, což znamenalo, že Balzac je vinen "legitimizací "i jejich názorů. Byl odsouzen za to, že občas reagoval s opovržením na nemorálnost jednání..

Většina kritiků té doby však byla pozitivní. Prý Balzacovo oko „proniká všude, jako vychytralý had zkoumá ženské nejintimnější tajemství“ stejně chválili jeho „obdivuhodnou techniku ​​detailů“, tedy oceňovali jeho popisy, i když ho odsoudili za zobrazení korupce a chamtivosti.

Recenze, ať pozitivní či negativní, byly důkazem, toho, že kniha má popularitu a úspěch. Byla zfilmovaná a upravena i pro divadlo. To dalo vzniknout francouzskému výrazu Rastignac = sociální horolezec, který je ochotný použit jakékoliv prostředky ke zlepšení své situace.

Balzac sám byl nesmírně hrdý na práci, prohlásil ještě před tím, než byla zveřejněna poslední část díla, „že Otec Goriot je velký úspěch, který mu musí všichni nepřátelé závidět“..

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Le_P%25C3­%25A8re_Goriot&prev=/se­arch%3Fq%3DNo­te%2BP%25C3%25A8re%2BGo­riot%2Bau%2Bmo­ment%2Bde%2Bla%­26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DMm7%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=-cP3UIGaCYvLtA­brs4HwDw&ved=0CDYQ7gE­wAA

.