JájsemRaibek

Jak bylo označeno zboží v samoobsluhách za komančů?

Vím že tam byla natištěná cena nebo se to lepilo lepítkem na zboží. Ale když si dnes koupím retro zboží v jedné akci v jednom řetězci, je zboží označeno EAN kódem.
Byl dříve (za komančů) uváděn EAN kód na obalech zboží, popř. od kterého roku se tak začalo?

Nejlepší odpověď
lexx

platily SMC (státní maloobchodní ceny) natištěné na obalu, jednotné na halíř od Aše až po Košice

Další odpovědi
marci1

Ceny zboží byly vytištěny přímo na obalu zboží. V jakémkoliv obchodě se tedy platila stejná cena. 🙂
Pro info : http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/ruz­ne/komunismus-fotografie-obrazky-predmety-veci

Mc Merkurion

za komančů,byla ve většině cena natištěna přímo na výrobku,když bylo přeceňování,tak nějakou dobu i něco nebylo,než vyjeli s novou cenou,a ceny vyšli v tisku a tv…

gecco

První EAN se u nás objevil v roce 1985 – počti si – http://www.gs1cz­.org/o-nas/o-gs1-czech-republic/historie-kodu-u-nas/ …
😉

led

Bola tam výrazná cena, napísaná, vytlačená, alebo nalepená etiketa, prípadne napísaná na tabuľke.
Čiarový kód sa začal používať s príchodom elektronických pokladníc do obchodov.

isteron

Mravenec, od oka ťažko. Maloobchodné ceny boli jednotné. Keď si si vypýtal paragón, čo ti museli vydať, a zistil si, že v inej predajni mali nižšiu cenu , mohol si veľmi úspešne cenu reklamovať.

anonym

Tak určitě EAN nebyl, aspoň si to nepamatuji, že by byly čtečky u nás na vesnici. Jak píšeš, byly vytištěny ceny, platné po celém Československu.

Jugare, to máš pravdu. Já si v restauraci kupoval mléko, vajíčka, bůček, banány…

anonym

Vždy byla cena vyražena a byla všude stejná,jen v restauracích byla 10%ní přirážka.

Mravenec

Bohužel netuším, ale třeba hodně dřív pokladní házela ceny „vod voka“ 😁

anonym

Gecco,tak u nás Dům elegance na vesnici nebyl, spíše šatny zes*aných zástěr. : 😁