Jak byla evidována veřejná sbírka na obnovu Národního divadla?

Viděl jsem několik různých starých zoubkovaných kolků či známek s nápisem NÁROD SOBĚ.
Mají spojitost s veřejnou sbírkou na obnovu Národního divadla po požáru?

Odpovědi
kenyrts

vůbec žádným způsobem,byla to čistě spontální výzva k našemu Národu uskutečnit takovou „sbírku“

elektrikář

V archyvních materiálech jsou soupisy přispěvovatelů, pruvodní dopisy spolků k zaslaným příspevkům A spolek pro výstavbu vedl účetní zpravu a stavební zápisy.