sovicka25820

Poradíte, jak lze zakázat muži, který opustí vězení, přiblížit se k rodině kvůli týrání atd. v minulosti?

Dobry den, chtela bych se zeptat, muj bejvalej bude v dubnu vychazet z vezeni. Da se prosim vas udelat nejake to opatreni, jako je treba zakaz priblizeni k moji rodine kvuli tomu, ze drive, nez sel sedet, tak hulil, chlastal a mlatil mne i me male dite a take nam i nadaval atd… tedka, co je v tom vezeni, tak mne vlastne porad pise dopisy s urazlivym a nadavacnym textem a s vyhruzkami. Da se proti tomu nejak branit? Dekuji za radu. Sovicka

Původní neotázka
jak bych mohla bývalému kdys vyjde zvezeni zakazat priblizeni a stik s moji rodinou,kvuli fyzickému i psichyckemu ty­rani

Nejlepší odpověď
Drap

Požádat soud.

Další odpovědi
Lamalam

Poraď se s právníkem (existují i bezplatné právní poradny).

Smlouvyzdarm

Sovičko… píšete
„…tedka co je tom vezeni tak mne vlastne porad pise dopisy s urazlivym a nadavacnym textem a s vyhruzkami.da se proti tomu nejak branit…“ „Prostě jsem to říkala poště a opovedeli mi ze to proste musí dorucit“..... No… až bych se skoro zeptal „a čekáte až vyleze z basy, zazvoní Vám u dveří a naplní své výhružky???“. Vážně jste myslela, že to vyřeší pošta??? Až Vám nědo zmlátí třeba dítě ve škole půjdete to řešit na poštu nebo třeba do sámošky? Já bych Vám asi doporučil jít do školy nebo případně přímo na policii. Ve vašem konkrétném případě bych to tedy byla věznice a Policie České republiky. Prostě řešit příčinu (že Vám někdo píše a co píše a aby s tím přestal) a nikoliv následek (že Vám ten dopis přinese pošťačka, protože je to prostě její práce).

Rakira

Jedine soudnim procesem. Dostal by narizeni, a kdyby ho porusil, musel by zaplatit urcitou fin. castku. Jinak s postou se muzes domluvit, aby ti z jeho adresy neprisel zadny dopis, aby jej skartovali.

ivzez

Vyhrožování(proč jste s tím čekala až
na poslední chvíli?) jste měla řešit už dávno.

Vezměte dopisy s vyhrůžkami a obraťte se na policii.
Ohledně zákazu kontaktu se musíte obrátit na soud.

Přesný postup by Vám měli bezplatně poradit
v některé občanské poradně ve Vašem okolí.