Reezo

Jak bych měl zažalovat vládu USA za jednání armády?

Zdravíčko
zajímalo by mě, jak obyčejný smrtelník může zažalovat vládu USA za jednání armády?
Týká se to toho rozhodnutí, že mohou občané USA žalovat Saúdskou Arábii.

Odpovědi
Nuk nuk

Ta paní, která žaluje Saúdskou Arábii, je přesvědčená, že právě tento stát nějak přispěl ke smrti jejího manžela. Máte-li dojem, že Vám osobně armáda USA způsobila nějakou škodu, máte samozřejmě i možnost ji zažalovat. V takovém případě se musíte ale obrátit na mezinárodní soud v Haagu.

Cenobita

U našich soudů to nelze, protože trestné činy USA se nestaly na území ČR. Ale otázka není konzistentní, žalovat USA armádu je něco jiného než žalovat Saúdskou Arábii.

led

Žaloba na americkú armádu je v americkom vojenskom súdnictve bežný jav. Obráťte sa na právnika, ktorý ovláda medzinárodné právo, pokiaľ ste občan USA, nájdite si právnika s občianstvom USA

Kryšpín

Můžete na lampárně, ovšem zda ještě někde existuje