Jak by vypadal dnešní svět, kdyby se nenarodil Nicola Tesla?

Kromě toho všeho,co vynalezl a co známe,objevil ještě „něco“.
Když si uvědomil,co by to mohlo znamenat,vylekal se a zničil „to“.
Něco obdobného se tvrdí o A.Einsteinovi.
Věděl by někdo,co to bylo?

Nejlepší odpověď
Mili @

Tohle jsem našla na GOOGLU:
Ačkoli jméno Nicoly Tesly – geniálního elektroinženýra a vynálezce není příliš známé, jeho práce změnila svět takovým způsobem, že si to nedokážeme představit. Někde byl dokonce nazýván jako „Muž, který vynalezl 20. století“. Díky Teslovi máme střídavý proud, rádio, telefon, automobilové zapalování, elektromotor, a řadu dalších věcí. Byl současník Edisona, u kterého dokonce chvíli pracoval, ale Edison ho velmi podceňoval. Ovšem kdykoli se utkali na poli praktickém, Edison prohrál.

Byl navrhnut na Nobelovu cenu, kterou odmítl. A když později Marconi dostal Nobelovu cenu za průkopnickou práci v oboru bezdrátového spojení – komise udělující Nobelovy ceny později revidovala svůj názor a veřejně přiznala svůj omyl, že tato Nobelova cena měla patřit Teslovi. Marconi pouze použil Teslovu práci. Nicméně stanovy Nobelovy ceny už neumožňovaly jí Marconimu odebrat a im memoriam přidělit Teslovi.

Co mě ovšem na Nicolovi Teslovi zaujalo ještě byl jeho obrovský morální kredit. Moc pro něho neznamenaly ženy, ani peníze. Největším důkazem jeho vztahu k penězům byl moment, kdy za svou práci získal od firmy Westinghouse šek na milión dolarů. Přišel pak za ním sám majitel firmy George Westinghouse a řekl: „Pane Teslo, šek který jsme vám dali je samozřejmě krytý, ale naše firma je momentálně ve velké finanční tísni a jestli vám jej budeme muset proplatit zbankrotujeme.“ Tesla nemrkl okem, před svědky vytáhl šek z kapsy, roztrhal jej a řekl: „Peníze jsou jen peníze, spousta dobrých lidí kvůli mě přeci nepřijde o práci.“ Podobným způsobem se vzdal peněz za využití svého patentu na elektromotor, aby mohl jeho vynález sloužit lidem.

Mám dojem, že jsem četla v Epoše, že to bylo něco ohledně atomové bomby, ne?

Další odpovědi
annas

N. T. – proces „výroby“ radia přeměnou z jiných prvků a dokončil vývoj systému pro mezihvězdný přenos energie.
Tesla prohlásil: „Tento složitý přístroj, složený z velkého množství součásek, může vysílat výkon několika tisíc koňských sil na jiné planety, bez ohledu na vzdálenost, a to kanálem, jehož průměr je menší než půl milióntina centimetru.“ Dále řekl: „… to není experiment. Postavil jsem to, předvedl a použil. Zakrátko ho budu moci dát světu.“

Ten čas nikdy nepřišel. Po necelých šesti letech zemřel v přítomnosti dvou agentů FBI a německé ošetřovatelky. Nacisté, kteří měli jeho plány již od roku 1936, je aktivně rozvíjeli.

Tato fakta demonstrují, že Tesla dokonce ještě ve svých 81 letech prováděl tajný výzkum v několika laboratořích umístěných na neznámých místech. Pracoval na technologii, která dodnes podléhá klasifikaci nejvyššího utajení, o níž široká veřejnost, ani nikdo z International Tesla Society neví téměř nic. Byla před námi dobře utajena mocnými tohoto světa. Důmyslným výzkumem je možné některá fakta rekonstruovat. Zaměříme-li se na Teslovu veřejně dostupnou technologii, je zřejmé, že dokonce i z ní probleskuje fantastické, téměř neuvěřitelné poznání.

Více na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:C2h7b1FvgF8J:­www.gewo.info/tes­la/tesla_menu­.htm+Nikola+Tes­la+a+atomov%C3%A1+e­nergie&cd=2&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz

kapka

První, co mě napadlo, aniž bych to s jistotou věděla, byla nějaká zbraň, nejlépe atomovka. Mili popsala Teslu vyčpávajícím způsobem. 🙂