fcoop

Jak by to v reálu vypadalo – má někdo alespoň rámcovou představu?

Praha – Do problémů, jejichž dosah si stěží dokážeme představit, by se dostalo Česko, pokud padne euro. Doslova nás, podle vyjádření ministra financí Miroslava Kalouska pro deník Právo, čeká boj o přežití.

Kalousek v Právu řekl, že si pád evropské měny zásadně nepřeje, ale současně tento scénář podle něho není vůbec nereálný.

Měl by totiž osudný dopad na ČR a musela by padnout všechna ideologická tabu – ať už daňová, nebo týkající se sociálního státu.

Pokládám za mnohem pravděpodobnější než nepravděpodobné, že budeme v příštím roce čelit problémům a výzvám, které jsme si dvacet let neuměli představit. Bude to fakt docela hustý," prohlásil Kalousek při setkání se starosty středočeských obcí v Praze.

Nicméně pokud by došlo k systémovému finančnímu kolapsu v zemích eurozóny, tak to bude mít takový fatální hospodářský, rozpočtový i sociální dopad na ČR, že v tu chvíli všechny demokratické strany se musí zmobilizovat ke společnému řešení. A tam musí padnout všechna ideologická tabu, protože pak už to není souboj o ideje, ale boj o holou existenci," dodal.(Net)

Nejlepší odpověď
www

V reálu bychom se všichni ani neměli z čeho posrat ☹
Na EU se totiž vláda, která doteď nechala vše rozkrást (včetně všech předchozích), velmi spoléhá.

Další odpovědi
dudu

Kalouskova slova přicházejí v době, kdy zprávy ze zahraničí mluví o tom, že nadnárodní firmy se připravují na rozpad eurozóny, zatímco Evropská centrální banka údajně chystá tisk dalších eurobankovek.
Ministrova slova jsou o to závažnější, že premiér Petr Nečas (ODS) minulý měsíc v Právu nevyloučil, že v případě, že by se ekonomika propadla jako v roce 2009 (tedy minus čtyři procenta HDP), tak by mohlo dojít i na případné zmrazení důchodů a další snížení platů ve státní správě.
A o prolamování tabu mluvil i šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík. V nedávném rozhovoru v Právu řekl, že v případě dalšího utahování opasků by zřejmě došlo i na symbolické zdanění nejbohatších.
Na dotaz Práva, zda ministerstvo financí připravuje krizový plán, Kalousek odpověděl: „Abychom něco takového nemodelovali, tak bychom nedělali svoji práci pořádně. Musíte se připravovat i na to, o čem se denně modlíte, aby nenastalo.“
Zdroj: Novinky.cz

lexx

Nejsem ani nebyl komanč nicméně pro mne je to naplnění Marxovy vize historické nutnosti zániku kapitalismu až tento dospěje do etapy nejvyšší – imperialismu (monopoly, oligarchie, teritoriální rozdělení světa) a vnitřní rozpory systém rozloží. Stalo se. Co přijde nevím. Socík selhal hospodářsky a třetí cesta vede (údajně) do třetího světa.
Tedy III.světová ? To by mohlo znamenat zánik civilizace. Prognóza 21.12.2012 se nebezpečně blíží.