Karelcz

Jak by teoreticky fungoval člověk jako Zombie?

Jde mi hlavně o to, že ve filmech a knihách to je zcela hloupě. Jakmile je zombie, tak nemusí jíst pít, vylučovat apod. Prostě nic. Ale chodí, běhá atd..Tedy bere energii a svaly mu fungují atd.

Tohle není z vědeckého hlediska možné. Tedy jak by asi nějaký zombie fungoval? Musel by dělat to, co člověk aby přežil? Což zase nejde dohromady s tím, jak je zombie vnímaný. Tedy asi by se žrali navzájem a nakonec by se sežrali a vymřeli.
Není možné aby běžel a nemusel doplnit energii. Tělo i mozek by umřelo. I kdyby byly funkce mozku omezené, tak pohyb bere energii nejvíce. Pak by zase tak blbej, že by si nemohl najít potravu a vodu.

Tedy nějaký zombie skoro jako kostra bez vnitřních orgánů je nesmysl.

Nejlepší odpověď
anonym

Zombie je člověk ovládaný voodoo. Nikoliv člověk mrtvý, neživý, nemrtvý. Kdo tvrdí opak, ten řeší takovéto nesmysly. Hlavním vědeckým důvodem proč moderní obdoba pojetí zombie naprosto selhává při střetu s realitou jest, že rozkládající se tělo nefunguje. Už z principu – neprobíhá látková výměna, neobnovují se tkáně, … Život pak pochází právě z mozku – neexistuje jakákoliv možnost přenesení řízení – tedy zombie by naopak vždy byla smrtelnější, slabší, … Docházelo by k rapidní osteoporóze, rozkladu chrupavek a dalších pojiv. Existuje nemoc, při které se rozběhne proces rozkladu zaživa. Na postižených pak pozorujeme právě zmíněné. Navíc koordinovaný pohyb, komunikace (i nonverbální), běh a dalších XY běžně pozorovaných jevů zombie se bez vyšších mozkových funkcí nedá uskutečnit! I kdyby snad zombie bez vyšších mozkových funkcí skutečně dokázala sehnat a sníst potravu. Jak bez metabolismu, navíc s rozloženým trávicím ústrojím, by asi mohlo dojít k jakékoliv metabolické instituci? Jedinou skutečně možnou alternativou zombie by byl zkrátka plně oživený člověk. Což je bohužel pro filmové nadšence zcela standardní záležitost, běžně praktikovaná v nemocnicích, jakož i kdekoliv jinde.

Další odpovědi
Quimby

Naopak, ve většině filmů je, že zombie musí jíst, většinou je na tom postavená celá zápletka – boj hrdinů se zombie kteří je chtějí sežrat. Spíše bych řekl, že nemají pud sebezáchovy, necítí bolest, jsou odolnější zraněním, nemají žádné vyšší myšlení.

anonym

Kořeny "Zombie"sahají až k praktikám Afrického náboženství woodo…

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zombie#Zom­bie_v_n.C3.A1bo­.C5.BEenstv.C3­.AD_voodoo

Nechápavé

Ve filmech jí lidské maso né?

Aspoň teda ve filmu Resident Evil…

Šidlo

dalsi co analyzuje fikciu......

aky ma pan dovod na hyperracionali­zaciu? ocd, fobia z bubakov, fobia z hororov,cela rodina je v sibnutom new age kulte zameranom na voodoo?

ešte raz a pomaly: v umení sa fikciou označujú výmysly, nezmysly popierajúce prírodné zákony a iné hovadiny, ktoré autor pôsobivo, vtipne, strašidelne zlepí väčšinou do príbehu a predhodí krvilačnému publiku

kľúčové slová: umenie, estetika, fikcia, hororový žáner, nepravdivosť, popieranie reality

milé deti, presne na toto sú ,,zbytočné" odbory ako estetika…aby ste chápali blbým hororom, blbému umeniu a v dospelosti nekládli na webe takéto otázky

ak je pan autista, hlboko sa ospravedlnujem, odpoved je: ako, je to hlupe, autori nie sú lekari ani biologovia…len sa vyrovnavaju so strachom z nepričetnosti a straty identity

silesnet

Souhlasím, že zombíci jsou z vědeckého hlediska nemožní.

bolak

Jakpak by ne, přijímají potravu, žerou lidi!

Pokud nemají dostatek potravy, stojí na místě a kývou se (prakticky hybernační režim).

Mě spíš zajímalo toto: (viz můj příspěvek) > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/videli-jste-svetovou-premieru-serialu-zivi-mrtvi-pocatek-konce-a-libi-se-vam-dejovy-posun-do-pocatku-konce

anonym

Takový zombie očarovaný knězem woodo stál asi1000 dolarů a byl schopný pracovat celé dny na Afrických plantážích.

Quimby

Zajímavé, o tom sem ani nevěděl