Jak by šlo zajistit smluvní volnost v pracovní smlouvě, ale aby toho zaměstnavatelé nemohli zneužít a šikanovat lidi?

Nejlepší odpověď
baghira

Nevím čemu říkáš smluvní volnost, ale normální zaměstnavatel považuje lidi za to nejlepší, co ve firmě má, protože jsou to právě lidi, a nic jiného, co mu vydělává a přináší peníze. Takže je logicky nebude šikanovat, ale vytvoří jim takové podmínky, aby pracovali rádi, co nejdýl, co nejlíp, co nejefektivněji.
Zaměstnavatel, který nechápe tak jednoduchou věc, nestojí za to, aby pro něj někdo pracoval.

Další odpovědi
Drap

Netuším, co si představujete pod pojmem „smluvní volnost“

arygnoc

mnoho zaměstnanců považuje požadavek, aby v pracovní době pracovali, za šikanování.

si jako představujete, že přijdete do práce, poklábosíte s kolegy a půjdete domů s pocitem, však mám vyděláno? a že ještě k tomu vám zaměstnavatel nic neřekne (zneužil vás a šikanoval)?

Kde žijete?

lexx

leda tak pružná pracovní doba, řekněme 42.5 hod./týdně a sám si rozvrhnete denní řád podle objemu práce aby na konci týdne vykázal smluvní počet hodin, kdysi to šlo, dneska nevím, vládne zákon džugle, hyenismus šéfů vyždímat z lidí max.a odkopnout, další na pracáku čekají, že. A divadlo pokračuje, at infinitum.