Zlatý

Jak by šlo školy motivovat, aby vzdělávaly pořádně, aby absolventi byli lépe uplatnitelní na trhu práce ?

Jediné co mě napadlo by bylo, kdyby školy svým absolventům museli platit podpory v nezaměstnanosti.

Alespoň by se školy snažily své absolventy udat.

Absolventů je na Úřadě práce hodně a nikdo je nechce.

Kdyby za zaměstnavateli přišel email ze školy že mají pro něj absolventa a vypsali známky z písemek tak už to je něco o čem může zaměstnavatel uvažovat.

Když příjde absolvent na pohovor a řekne, skončil jsem školu tak zaměstnavatel řekne naschledanou.

Moje zkušenost. A ani mi nedal zaměstnavatel možnost ukázat co umím.

To je jako když by Vás soud odsoudil, aníž by Vás vyslechl a neověřil, že žalobce "trochu přibarvil pravdu".

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Michale, není to zbytečné? Co je školám po tom, co bude dál s jejich absolventy? A proč ty bys to chtěl řešit? Snad každfý ví, jaká je úspěšnost toho kterého oboru? Dnes má kdekdo VŠ nebo minimálně maturitu a učňovské obory se potýkají s nezájmem. A potom to dopadá tak, že ti jde vodovod opravit učitel...

Další odpovědi:

Stříbrný

To není o škole,ale o přístupu žáků k učení.pokud se prostě někdo učit nechce a je línej,tak i sebelepší škola nic nenadělá..
Je sice pravda že podnikové školy už moc neexistují ale to na vliv moc nemá.dříve sice bylo že jsi vystudoval školu která je v rámci fabriky a při úspěšném ukončení jsi měl jisté místo v té dané fabrice.např Vítkovice to tak měly.Ale to už dneska moc není,ale stejně pokud se někdo nechce učit tak je to fuk.když např se někdo přihlásí na určitý obor a nepříjde ani na zahájení školního roku ,půl roku tam nechodí a v pololetí si jde dzre pro vysvědčení ,tak proč by se měli zlepšovat školy??
Pokud máš už nějaké vzdělání tak tohle neřeš ,protože řešíš blbosti.Ve všem se snažíš najít chyby,ale zbytečně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.