huxa

Jak by šlo školství vylepšit, aby se žákům škola neznechucovala?

Určitě alespoň jednou jste to zažili ve škole-učitel vám dá neprávem špatnou známku a naprosto vám zkazí minimálně na pár dní chuť cokoliv do škole dál dělat… Přitom by tomuto určitě šlo nějak zabránit…

Nejlepší odpověď
Orange

Nezažil, já jsem známky neřešil.

Další odpovědi
iceT

Adekvátní učitel s přirozenou autoritou,spra­vedlivý ke všem stejně,taky by takového učitele měla práce bavit,ale museli by s ním pochopitelně spolupracovat i studenti,aby byla i zpětná vazba,jenže tohle bude začarovaný kruh.Také to ale vyžaduje i spolupráci rodičů,pokud rodiče nemají přehled o vlastních dětech…Dokud si žáci budou smět dovolit,to co si dovolují,nebude ani zpětná vazba ani učitel,kterého by práce těšila.Kdo že to říkal Škola hrou?To ale platí jen v nižších ročnících.

Neprávem špatná známka?Tak tomu snad už nerozumím vůbec,učitel snad dá známku,podle toho co žák umí,přece nevyvolá žáka,který mu odpoví na otázky a nedá mu za 4.Jakou známku žák dostane je jen na učiteli a jeho posouzení,zda žák umí na dobrou nebo horší známku.
A otázečka…jak mohou mít žáci znechucenou školu?To snad mají víc učitelé znechucenou práci,žáků je dost každý rok,ale učitelů ubývá a není se co divit.

anonym

zakladni skola dnes uz neni co byvalo. dnes hlavne musis rodicum deti pohlidat, vratit nezraneny, s peknou znamkou a hlavne, hlavne po rodicich nic nechtit! a na uceni na zakladce ucivo umet nemusis, 15minut zjistujes kdo chybi a zapisujes do tridnice, 20 minut se s nima otravujes, ze nemaji davat nohy na stul, nebo po sobe plivat a za 10 minut toho moc neproberes