Honza65

Jak by se vypočítala následující matematická úloha? Potřeboval bych zápis a výpočet. Děkuji moc

Je košík ořechů. Dělí se o něj parta kluků. Jeden si vezme 1 ořech a desetinu zbytku, druhý 2 ořechy a desetinu nového zbytku, třetí 3 ořechy a desetinu dalšího zbytku atd. Všichni měli stejjně. Kolik kluků se o ořechy dělilo a kolik jich původně bylo?

Odpovědi
klumprt

Já bych leda moh nastínit postup. Zápis a výpočet zdarma neposkytuju.

quizzi

Olympiádu by Ti tu nikdo řešit neměl. Ale alespoň malá nápověda.
Uvědom si, že po odebrání 1 ořechu musí být zbytek dělitelný 10.
Druhý odebere 2 ořechy a zbytek musí být opět dělitelný 10, atd.

gecco

Není to tak složité, jak by se ti mohlo zdát…
;-D
Uvažuj – jaký počet si vezme poslední z kluků?? – z toho vyjdi…
Ale – napiš sem své řešení, domácí úkoly (ani příklady ze soutěží – MO!!),
neřešíme – leda kontrolujeme…

anonym

1.82…

Doplňuji:
1.872222…PERIODA

Pepa25

Moc hezký příklad … Jo, časy matematických olympiád … 😉