kiky

Jak by se pohybovaly vodiče?

Jak by se pohybovaly vodiče,kterými by protékal stejným směrem přerušovaný proud?

Nejlepší odpověď
baghira

Podle Ampérova zákona by byly při průchodu proudu k sobě přitahované určitou silou. Nicméně ta síla je pro běžné proudy docela malounká.

Další odpovědi
Mapel

Záleží na polaritě, z toho plyne i orientace vytvořeného elektromagetického pole a tím i dojde k přitahování a odpuzování vodičů.

honza19hk

dráty se přece nehýbou,tedy pokud nemyslíš tepelnou roztažnost.

A jinak existují stejnosměrné pulsní zdroj(viz ohradník na krávy).Což je právě to co jsi napsala.

sdesigner

keby patrili do rovnakeho obvodu…cize jeden minus a jeden plus tak by sa teoreticky striedafo pritahovali…ale elektromagnetizmus je u rovneho vodica maly…treba ytvorit cievku