Kelt

Jak by se napsalo jméno Vančura v angličtině, aby znělo stejně jako v češtině?

Nejsem si jistý zda vanchura, one choora . Poradíte,díky.

Nejlepší odpověď
quentos

„Vunchoora(h)“

Vanchura by se četl se širokým „e“ a one se čte, jako by mělo na začátku „w“, proto by to nebyl úplně přesný přepis.
To „h“ na konci může být a nemusí, beztak by bylo tzv. němé, nečetli by ho.

Další odpovědi
Lamalam

Těžko říct, já bych vsadila na one choora.

Měla jsem starou anglickou učebnici češtiny, vždy jsem se nad ní bavila anglickým fonetickým přepisem. Třeba věta „Kampak, slečno?“ se vyslovuje „Come puck slachno?“