Jak by se na Zemi žilo, kdyby neexistovali vlády?

Mám totiž za to, že všechny války a konflikty způsobují jen vlády.. Vždyť koho to vůbec zajímá? Každý průměrný obyvatel se stará aby měl dost peněz pro svou rodinu. Neustále v novinách vidíme, jak se někdo snaží svrhnout vládu, udělat revoluci, tak proč je nezrušit? Takříkajíc „primitivní“ kmeny přitom žijí mnohem více logicky než „vyspělý“ či „rozvojový“ svět.

Nejlepší odpověď
anonym

I primitivní kmeny mají své vůdce a válečníky,lovce – to postrádá logiku.

Další odpovědi
gecco

Každý primitivní kmen má svou vládu… A to, že ´jejich´ mezikmenové války nejsou tak rozsáhlé, jako ty ´naše´ tkví jen v tom, že jejich společenství jsou malá.

Pokud by sis přál takovou společenskou situaci, tak si představ, že o své ´místo na slunci´ (zdroje) nesoupeří státy, ale města, vesnice, vrámci sídlišť jednotlivé paneláky…
😁
To, co ´navrhuješ´, je v kontextu dnešní hustoty osídlení naprostým nesmyslem…

Drap

Nežilo by se. Společnost dost dobře nedokáže žít bez nějaké vlády a vedení. Kdo by třeba tvořil zákony a dbal na jejich dodržování ?

postcd

vždycky bude někdo kdo bude chtít diktovat druhým co mají (musí) dělat
a to znamená, že vždycky budou války a nespravedlnost
v Bibli se můžeme dočíst o odlišném způsobu vlády

lexx

I kmen křováků má svého náčelníka, stejně tak v živočišné říši je nějaký vůdce smečky, zpravidla nejzdatnější jedinec. Tak je svět uspořádaný…