fandosaurus

Jak by se mělo číst 4700mf/16v

Mělo by se jednat o tranzistor , ale nevím jak to mám přečíst myslím si že by to mělo být 4700 faradů na 16 voltu .. je to tak dobře ??

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud jsi to přečetl správně tak je to opravdu 4700mf = 4,7 mikro faradů.

Farad je obrovská jednotka v běžné praxi se nepoužívá.
mf = 1/1000 faradu
mikrofarad = 1/1000000 faradu
nanofarad = 1/1000000000 faradu
pikofarad = 1 1 00000000000­0 faradu

16 V udává jaké nejvyšší napětí lze na kondenzátor pustit .
Doplňuji:
Jo a je to vážně kondenzátor. Pokud se chceš elektrotechnice víc věnovat toto so nesmíš plést.

Další odpovědi
gepik

Spíš kondenzátor, pak by ale farad měl být napsán velkým písmenem – F -. A taky předpona je příliš velká, možná je tam jen – n – (nano).

cochee

mosoj, oprava: 4700 mF (milifaradů) není 4,7 μF (mikrofaradů), ale F (faradů). Mikrofaradů je to 4 700 000.

mosoj

Vepište odpověď…

Bronzový

cochee
Souhlas. Pak je to ale všechno blbost.

cochee

Souhlasím. Nejlepší by asi bylo, kdyby to fandosaurus vyfotil…