zjentek

Jak by se dal definovat humor?

Světový humor.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jak jsi správně citoval, rysy humoru (resp. vtipu) jsou nesmyslnost a moment překvapení. Definovat něco nedefinovatelného prostě nejde. Jeden moudrý muž se smyslem pro humor prohlásil přibližně: člověk je jediný tvor na této planetě, který se umí smát, ačkoliv má k tomu nejméně důvodů… :) Takže v očích zvířat pravděpodobně vypadáme jako magoři.

Další odpovědi
annas

Humor je pojem, tedy jako každé slovo je možné je definovat, nikoliv nedefinovat, jak zmiňuje Kepler.

Můžeme si humor představovat různě. Pro mě je to něco, co vyvolává upřímný smích, často jde o skrytou moudrost, nadsázku, to, co působí příjemně, rozproudí krev v těle..

Každý země má jiný způsob humoru – třeba „suchý“ anglický humor, židovský, kreslený humor atd.

Ale možná málokdo z nás ví, že z pohledu anatomie je to starší název pro mezitkáňovou tělní tekutinu; Souvisí to s původem slova.

Pokud vás to ještě zajímá, uvedu, jak v Etymologickém slovníku vysvětluje původ slova humor, humorný, atd.

Slovo se k nám dostalo přes něm. Humor z angl. humour ‘humor, nálada, povaha; vlhkost, mok’ a to přes fr.z lat.hūmor ‘vlhkost ,tekutina’

Ve starověku i středověku se věřilo, že temperament, nálada ap.jsou výsledkem proudění ítělesných šťáv ( známe typologii – cholerik, flegmatik atd.).

Světový humorista – např. Jerome Klapka Jerome, Tří mužů ve člunu
Nebo některá díla Marka Twaina.

marci1

Světový humor? Třeba „Dobrý voják Švejk“. 🙂

hapiky

Humor je jen pokus být vtipný, snahou zaujmout, zlepšit náladu. Je nakažlivý, někdy způsobuje břišní křeče, dočasné roztažení pusy, kterou nejde někdy dlouho vrátit do původní pozice.

marci1

Humor je, když se dokážeš „povznést“! 🙂
http://jpeg.cz/i­mages/2017/02/­22/JoTdm.png

zjentek

Nesnaž se tvrdit, že´s obrázek namalovala pro tuto otázku … ;) co?

zjentek

Keplere, je to zajímavé, ovšem ten moudrý muž se smyslem pro humor by měl také vysvětlit, proč mám mít méně důvodů se smát, nežli třeba žížala.

Kepler

Protože člověk připomíná blba, který řeže větev na které sedí. Víš co myslím: zabíjí vlastní matku Zemi. To zvířata nedělají, ani ta pitomá žížala.

zjentek

A celý je to porád nevysvětlený, i když je teda člověk blb. Je jasný, že žížala je chytřejší, ale proč má být také šťastnější? Proč mám méně důvodů se smát, když zrovna řežu nějakou pitomou větev? Co když si něco tajnýho zakopeš do země, a žížala ti to sežere? Myslíš, že se bude trápit, že jsi smutný? Ne, bude happy! Takže já laskavě chci mít taky důvod se smát, když si řezu a tak si řežu, abych se tomu smál a byl šťastnější než šťastná žíža a v této fázi s tím tvým moudrým mužen se smyslem pro humor, najednou tak veliká legrace není, co? Nebo je? Tak jsi ho asi nepochopil ;)))

zjentek

Svatá slova. Ale žížala může škodit více, viz „symbióza“ ;)

hapiky

zjentek: Žížala je užitečná!

zjentek

Jo? A komu? Nám! Abychom měli co do huby.
Z toho jasně plyne, že bejt užitečný jednomu, druhýmu ošklivě hapiky škodí!!

hapiky

Sděl nám proboha čím žížala škodí. Tedy jestli jsi měl na mysli tu žížalu.

zjentek

Otázka nezní čím, ale komu! My ještě přesně neznáme ty bytosti z vesmíru, kterým škodíme, když ničíme zemi, ale podvědomě cítíme, že to děláme blbě. Jsou toho plný novinky.cz…
Vyplynulotedy , že žížala ničí zemi a to:
za a) Zem je prej živá a ty bys taky neměl rád, kdyby nějakej parazit ti pořát lezl a vrtal pod kůží
za b)s žížalama jsme v dobrý symbióze, ale Zemi ničíme, tam ta symbióza je nastavená blbě a kdo za to teda může? Opět žížala!
Co my víme, může škodit třeba brontosaurusovi, nebo někomu podobnýmu, kdo má rád pevnou půdu pod nohama a žížla mu jenom podrývá a podrývá jistotu pevnýho kroku…

hapiky

No comment!

Medulka.013

Brontosaurus nikdy neexistoval, protože je to Apatosaurus.

zjentek

No a to je druhá věc. Žížala může být také Apatická, tzv. netečná žížala. Toto se děje převážně při prudkých deštích, kde tuto bledou havěť pozorujeme v drobných kalužích. A čím tato žížala je užitečná jako?