Jak by podle vás měla vypadat školní svačina a kolik jste jako rodiče ochotni za ni zaplatit?

Máte nápady na zajímavá jídla pro školáky, potažmo středoškoláky? Míněno z hlediska výživy, ale i chuti a atraktivity jídla. A za kolik běžně svačí vaše ratolesti?

Nejlepší odpověď
Losos

Soudě dle chutě, která mě ještě před pár lety, než jsem školu dokončil, sužovala, bych řekl, že mladý např. muž ve školním věku má nejvíce chuť stále na řízek a pivo .. :) snad jsem pomohl :D

Další odpovědi
anonym

Když byly děti ve školním věku, chodily ve škole na obědy. Na svačinu jsem jim chystala rohlíky nebo chleba s máslem a se sýrem nebo se salámem. Když zbyly od předchozí dne ty zmiňované řízky, tak třeba ty, nebo kousek pečeného masa. Nebo dostaly sladké pečivo, jogurt, pribiňák… K tomu byl povinností každý den do láhve čaj nebo džus a kousek ovoce – hruška,jablko,ba­nán,mandarinka. Někdy dostaly dvacku a vzaly si jenom čaj a ovoce a v obchodě, co byl na cestě do školy si koupily, nač měly chuť. Do kolika peněz by se taková svačina vešla teď, to neposoudím, ani se nejspíš nedopočítám. Mé děti mají třicítku za sebou a ceny za tu dobu výrazně stouply.

Andělé

Od té doby co jsou ve školách automaty na jídlo,si dcera občas kupuje chutnou masovou bagetu. Je v ní kuřecí maso,list.salát,raj­če,paprika,dre­sink..
Nejprve se mi to nelíbilo z důvodu,že tj.drahé,cca 30kč,ale kupuje si to z kapesného a jídlo je opravdu chutné a jak píšete i atraktivní.:-)
Střídá to,svačiny si dělá i doma,většinou čerstvý rohlík,či bagetku,sýr,sa­lám,list.salát a papriku. Někdy koláče,ale ty většinou snídá s kakaem nebo ovesnou kaši,která je výživná,chutná i sytá.
Ovoce už do školy bohužel moc nechce,ale doma ho jí. Chutná ji ovocný salát-ovoce dle chuti zamíchané s jogurtem či šlehačkou..

Doplňuji:
Ad Venkovan,na Vás se vždy těším,zase jsem se nasmála..ty Vaše odpovědi nemají chybu..:-D

Ella

u nás na škole bylo pro základku, samozřejmě možnost byla i pro SŠ, předplatit si svačinu ve školním obchůdku – stálo to dvacku na den myslím a svačina byla obložná celozrnná houska nebo rohlík, podle toho co přišlo, se sýrem, šunkou, rajčetem a salátem. Vypadala moooc dobře a i tak chutnala, i když většina starších žáků si pak kupovala už jen párky v rohlíku a zapečené toasty :)

venkovan

Chleba s husím sádlem a cibulí.
Chleba s vepřovým řízkem a zeleninou
Chleba se krutím stehnem a přílohou.
.
No – tak by mohla vypadat, ale ve skutečnosti to bude kus suchého chleaba a krůta na obrázku.

Ale co si pamatuji ke svačině jsem měl jablky a jablka a jablka – doku byly na stromech a ve sklepš. A ani jsem si nestěžoval.