Georgo2010

Jak by měla být výstižně a stručně položená otázka pro domluvení/upřesnění schůzky po telefonu s novým zákazníkem?

Kdy by se Vám to hodilo? Jak jste na tom časově? Spíše dopoledne nebo odpoledne? Můžete v 10 hod.? Je pro Vás výhodnější posezení v restauraci nebo když se za Vámi zastavím?

Nejlepší odpověď
anonym

Callcentra už mají vymakanou nejúspornější variantu:
„Kdy a jak by vám vyhovovalo se sejít?“.
Je tam řečeno vše potřebné, přičemž se ponechává maximální flexibilita pro protistranu.
Doplňuji:
ad ReHu, otázka zněla na výstižnou a stručnou variantu, kde se aspoň částečně předpokládá zainteresovanost zákazníka.
Jinak „ukecávání“ má samozřejmě také své mechanismy a aplikace asertivních a dalších technik.
(Absolvoval jsem pár profesionálních školení, takže mám několik manuálů, jež se liší v detailech, ale mají týž cíl).

Další odpovědi
Lord88

Ze zakaznicke zkusenosti i na sluchatkach jako prodejce, dneska support pro nejvetsiho poskytovatele pripojeni asi takhle :

jak by vam to vyhovovalo ? (za predpokladu ze ma zajem…) Cokoliv dal nez nasledujici tyden bych bral za snahu zbavit se me…

ReHu

Při použití věty Dr.Axl asi mnoho oslovených sdělí, že nemá čas, zájem …
Já přistupuji k domlouvání termínu indivindy.
Záleží na tom, s kým mluvím.
Je dobré mu dát na výběr třeba 2 varianty.
Např. tento nebo příští týden?
zkraje týdne nebo koncem?
Dopoledne nebo odpoledne, atd.

hanjimka

Mě učili větu:„Hodí se Vám to ve středu dopoledne nebo ve čtvrtek odpoledne?!“ Vždy však max.den-dva dopředu.